×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.4°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
6. augusts, 2017
Drukāt

Ārstniecības iestādes iet mazumā (5)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Pagājušajā gadā, salīdzinot ar gadu iepriekš, par 4,1% samazinājies ārstniecības iestāžu skaits, liecina Veselības inspekcijas (VI) 2016.gada publiskais pārskats.

Pēc VI datiem, 2016.gadā visvairāk jeb par 7,1% samazinājies ārstu speciālistu prakšu skaits, bet par 5% ambulatoro ārstniecības iestāžu skaits.

Pērn Ārstniecības iestāžu reģistrā bija reģistrētas 4232 ārstniecības iestādes – 1236 ambulatorās iestādes, 949 ģimenes ārstu prakses, 704 ārstu speciālistu prakses, 492 zobārstnieciskās darbības iestādes, 299 zobārsta prakses, 291 saimnieciskās darbības veicējs, 139 feldšeru vecmāšu punkti, 66 stacionāri, 13 laboratorijas un 43 cita veida ārstniecības iestādes.

No reģistra, pamatojoties uz ārstniecības iestādes iesniegumu, svītrota 291 ārstniecības iestāde. Kopumā saņemti 397 paziņojumi par nepieciešamām izmaiņām ārstniecības iestāžu reģistrā reģistrētajā informācijā un 581 paziņojums par atbilstību noteikumos par obligātajām prasībām ārstniecības iestādēm un to struktūrvienībām minētajām prasībām.

Aizvadītajā gada VI saņēmusi arī piecus iesniegumus no ārstniecības iestādēm, kas vēlas piedāvāt ārstniecības pakalpojumus ārvalstu pacientiem. Četras no ārstniecības iestādēm tika iekļautas sarakstā, savukārt viena iestāde atsauca savu iesniegumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Jā! Igaunijā birokrātija samazinās! Veselības aprūpe un sociālās lietas šajā valstī jau sen kā ir apvienotas vienā ministrijā! Tāpat,kā Somijā,Zviedrijā,Norvēģijā,Islandē,Nīderlandē,Polijā,Ungārijā,Horvātijā,Grieķijā,Gruzijā,Andorā,Sanmarino,Monako un ārpus Eiropas-Indijā,Srilankā,Nepālā,Jemenā,Dienvidkorejā,Japānā,Austrālijā,Fidži,Kiribati,Gambijā,Tanzānijā,Malāvijā,Libērijā,Namībijā,Svāzilendā,Maurīcijā,Seišelās,Lesoto,Zimbabvē,Maldivās,Senegālā,Ekvatoriālajā Gvinejā,Svētās Helēnas salā,Gajānā,Sentlūsijā,Dominikānā,Dominikā,Kaimanu salās,Antigvā un Barbudā,Bahamās,Bermudā,Britu Virdžīnu salās u.c.!
    Pirmskara Latvijā bija tikai desmit ministrijas,tāpat,kā šodien-Beļģijā,Itālijā,Spānijā,Turcijā,Urugvajā,Kolumbijā.Kāpēc nesekojam Šveices,Ungārijas,Rumānijas (valstu ar vairākkārt lielāku iedzīvotāju skaitu)piemēram un nesamazinām ministriju skaitu arī Latvijā līdz 7-8,bet sākam ar skolu un slimnīcu pārprofilēšanu,apvienošanu un samazināšanu,tajā pat laikā veidojot arvien jaunas padomes?!

  2. Padomes mazumā neiet Atbildēt

    Vai tad tas kādu no partijām uztrauc?

  3. Ne tikai ārstniecības iestādes, bet visa LV iet uz grunti. Tam savu pirkstu spēcīgi pieliek mūsu Tautas kalpi un tamlīdzīgie. Kārlim Ulmanim 30-to gadu otrā pusē bija pavisam cita domāšana, tādēļ notika pretējais.

  4. Samazinās birokrātija.

  5. Pieaug ierēdņu skaits Veselības ministrijā.

Draugiem Facebook Twitter Google+