×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
2. decembris, 2014
Drukāt

Asociācija: traktoru tirgus šogad saņēmis dramatisku sitienu (2)

LETALETA

Saistībā ar sarežģīto situāciju vairākās lauksaimniecības un pārtikas ražošanas nozarēs Krievijas embargo, kā arī zemo graudu iepirkuma cenu dēļ šogad kopumā, it sevišķi pēdējos mēnešos, īpaši samazinājušies traktoru tirdzniecības apjomi, atzina Lauksaimniecības tehnikas ražotāju un tirgotāju asociācijas valdes loceklis Guntis Tīģeris.

“Līdzko sāka nākt pirmie signāli par lauksaimniecības un pārtikas eksporta samazināšanos un iespējamo ražošanas sašaurināšanu, tūlīt ļoti krasi saruka pārdošanas apjomi gan jaunās, gan lietotās tehnikas segmentā. Tāpat biržās krītošās graudu cenas darīja savu, zemnieki ļoti rūpīgi apsver jebkādu pirkumu, līdz ar to traktoru tirgus šogad saņēmis dramatisku sitienu,” sacīja uzņēmējs.

Saskaņā ar asociācijas datiem 2012.gadā Latvijas tirgū tika pārdoti 1028 jauni traktori, 2013.gadā – 647 traktori, bet šogad līdz oktobrim pārdoti tikai 260 traktori.

“Līdz ar to šogad līdz oktobrim pārdots trīs reizes mazāk traktoru nekā pērn, turklāt patlaban jaunu darījumu nav, faktiski traktoru tirgus ir uz ļoti bēdīgas robežas,” atzina Tīģeris.

Tāpat viņš atzina, ka joprojām traktoru tirgus līderis salīdzinoši zemo cenu dēļ ir baltkrievu zīmols “Belarus” ar 25% tirgus daļu, kam seko amerikāņu “John Deere” ar 13%, somu “Valtra” ar 11% un holandiešu “New Holland” ar 6% tirgus daļu.

Vienlaikus Tīģeris norādīja, ka labāka situācija ir tirdzniecībā ar kombainiem.

“Kombainu tirgus pagaidām vēl nav daudz zaudējis. 2012.gadā tika reģistrēti 125 jauni kombaini, pērn – 109, bet šogad 121 kombains. 56% tirgu ieņem vācu “Claas” kombaini, “New Holland” ir 23% tirgus daļu, bet trešā vieta – vācu “John Deere” ar 11% tirgu daļu,” sacīja uzņēmējs.

Viņš arī norādīja, ka vienīgā cerība uz situācijas uzlabošanos ir Eiropas Savienības fondi.

“Sākot ar nākamo plānošanas periodu, piecu gadu laikā lauksaimniekiem būs pieejami kopumā 500 miljoni eiro tehnikas iegādei. Cits jautājums, vai zemnieki būs gatavi riskēt un sarežģītā tirgus apstākļos uzņemties jaunas līgumsaistības,” sacīja valdes loceklis.

Lauksaimniecības tehnikas ražotāju un tirgotāju asociācija dibināta 1999.gadā un apvieno 21 biedru, tostarp SIA “Konekesko Latvija”, SIA “Amazone”, SIA “Stokker Agritech”, SIA “M.T.Z.serviss”, SIA “Agrimatco”, graudkopības kooperatīvu “Latraps” u.c.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. tiko parādīsies Eirofondi,tehnikas tirgotāji nekautrēsies alkatīgi uzcelt cenas .

  2. Nav jau baltkrievu traktori un asociācija prognozēja,ka 2012.gadā pirktajiem jau vajadzēja būt lūžņos!

Draugiem Facebook Twitter Google+