Latvijā
Rīga

Augstākais rādījums, kādu alkometrs spēj fiksēt: pusaudze ar draugu pamatīgā skurbulī 16

Foto RPP

11.februāra naktī likumsargi Vecmīlgrāvī uz ielas sastapuši pamatīgi piedzērušos nepilngadīgu meiteni ar trīsdesmit gadus vecu vīrieti, informēja Rīgas pašvaldības policijā (RPP).

Policisti, patrulējot Vecmīlgrāvī, pie kāda veikala ieejas pamanīja guļošu vīrieti, kuram blakus stāvēja, iespējams, nepilngadīga meitene.

Policisti devās uz notikuma vietu, lai noskaidrotu notikušā apstākļus. Sarunas laikā noskaidrots, ka abas personas ir lietojušas alkoholu, pēc tam vīrietis, būdams pamatīgā skurbulī, uz trotuāra iekārtojies un aizmidzis.

Kārtības sargi iereibušo vīrieti pamodināja un piecēla kājās. Jautājot vai viņš ir bezpajumtnieks, vīrietis atbildēja, ka viņš vienkārši esot stulbs. Persona pēc pamošanās uzvedās bravūrīgi un izaicinoši.

Personu datu pārbaudes laikā, noskaidrots, ka meitene ir 15 gadus veca, bet vīrietis ir 30 gadus vecs. Abas personas aizturētas un nogādātas dežūrdaļā, kur pārbaudīta alkohola koncentrācija izelpā.

Meitenes izelpā konstatēts 2.46 promiļu reibums, savukārt vīrieša izelpā konstatētas 4,00 promiles, kas ir augstākais rādījums, kādu policijas alkometrs spēj fiksēt.

Pēc atžirgšanas vīrietis paskaidroja, ka meitene esot viņa paziņa un kopā nolēmuši lietot alkoholu. Vīrietis uzsvēra, ka meitene pirms tam jau esot bijusi alkohola reibumā.

Jautājot par notikušo jaunietei, viņa apstiprināja, ka sākumā alkoholu lietojusi ar klasesbiedriem, bet pēc tam satikusi savu paziņu un abi dzēruši šņabi.

Meitenei sastādīti divi administratīvā pārkāpuma protokoli. Viens par atrašanos nakts laikā sabiedriskā vietā bez vecāku vai viņu aizstājēju klātbūtnes. Savukārt otrs par atrašanos alkohola reibumā.

Arī 30 gadus vecajam vīrietim sastādīti divi administratīvie pārkāpuma protokoli. Viens par atrašanos sabiedriskā vietā tādā reibumā, kas aizskar cilvēka cieņu. Savukārt otrs par nepilngadīgas personas novešanu līdz dzēruma stāvoklim.

Pēc lietvedības nodrošināšanas meitene nogādāta dzīvesvietā, kur nodota mātei. Sieviete pastāstīja, ka meita apmeklē psihologu, taču tas nav devis rezultātu.

Par notikušo informēta RPP Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļa, tāpat par notikušo tiks informētas citas sadarbības iestādes.

Saistītie raksti
LA.lv