Mobilā versija
+5.9°C
Sarmīte, Tabita
Piektdiena, 9. decembris, 2016
19. janvāris, 2015
Drukāt

Balodis: būvinspekcijas likvidāciju ietekmēja krīze un valsts iestāžu bezatbildība (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Ziedi un svecītes Zolitūdes traģēdijas vietā, kur pirms gada lielveikalā "Maxima", sabrūkot jumta konstrukcijām, dzīvību zaudēja 54 cilvēki, tostarp arī paši glābēji.

Valsts būvinspekcijas likvidāciju ietekmēja ekonomiskā krīze, un attiecīgo iesaistīto struktūrvienību bezatbildīgā rīcība, nepretojoties būvniecību uzraugošās institūcijas likvidācijai, aģentūrai BNS pirmdien pēc Saeimas Zolitūdes traģēdijas parlamentārās izmeklēšanas komisijas sēdes norādīja tās vadītājs Ringolds Balodis (“No sirds Latvijai”).

Viņš piebilda, ka, nepretojoties būvinspekcijas likvidācijai, bezatbildīgi rīkojusies ne tikai Ekonomikas ministrija, bet arī Saeima.

“Tolaik [ekonomiskās krīzes laikā] es strādāju Uzņēmumu reģistrā un atceros, cik nenopietna attieksme valdīja. Ļoti īsā laikā bija jāsamazina izdevumi tūkstošos un miljonos,” teica Balodis.

Komentējot izmeklēšanas komisijas darbu, Balodis norādīja, ka šobrīd jau savākts ievērojams informācijas daudzums, un notiek gatavošanās gaidāmajam starpziņojumam. “Šobrīd vēl nav zināms policijas izpētes darbs. Tāpat mēs vētījam jauno Būvniecības likumu, un skaidrojam, vai tiešām ir izdarīts viss, lai novērstu šādu traģēdiju atkārtošanos,” viņš piebilda.

Traģēdijas parlamentārās izmeklēšanas komisijas starpziņojums varētu tikt publicēts Saeimas ziemas sesijas beigās.

Zolitūdes traģēdijas parlamentārās izmeklēšanas komisijas sēdē pirmdien diskutēja par jaunā Būvniecības likuma un ar to saistīto Ministru kabineta noteikumu kvalitāti un par šobrīd spēkā esošā normatīvā regulējuma vērtējumu, kas nosaka valsts pārvaldes institūciju kompetenci būvniecības jomā.

Uz komisijas sēdi bija uzaicināti Būvniecības valsts kontroles biroja vadītājs Pēteris Druķis, 11.Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētāja Ilma Čepāne (“Vienotība”), 11.Saeimas Tautsaimniecības, Agrārās Vides un Reģionālās politikas komisijas priekšsēdētājs un bijušais Ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis, kā arī Būvniecības Attīstības Stratēģiskās Partnerības biedrības valdes priekšsēdētājs Valdis Birkavs.

Jau ziņots, ka pēc 12.Saeimas vēlēšanām izveidota Parlamentārās izmeklēšanas komisija par Latvijas valsts rīcību, izvērtējot 2013.gada 21.novembrī Zolitūdē notikušās traģēdijas cēloņus, un turpmākajām darbībām, kas veiktas normatīvo aktu un valsts pārvaldes un pašvaldību darbības sakārtošanā, lai nepieļautu līdzīgu traģēdiju atkārtošanos.

Rīgā, Zolitūdē, veikalā “Maxima” 2013.gada 21.novembra vakarā iebruka jumts. Katastrofā gāja bojā 54 cilvēki, tostarp trīs glābēji, bet ievainoti tika vēl vairāki desmiti cilvēku.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Pilnīgas muļķības Atbildēt

    Algu griestu steidzamo atcelšanu daudzajiem valdības padomniekiem,2010.gada 14.oktobrī,ekonomiskā krīze taču neietekmēja it nemaz! Krīze neietekmēja arī algu divkāršošanu valsts uzņēmumu padomēm!

  2. Vai tieshaam instituucijaam kuraam arii bez buuvinspekcijas bija jaaveic darbs ir tik aprobezhotas ??? Tad sanaak, ka jaalikvidee ir visas citas un jaatstaaj tikai buuvinspekcija!!!

Tomātaudzētāji "Mežvidi" pārstrādās ogas un kaņepes (4)SIA "Latgales dārzeņu loģistika" plāno paplašināt siltumnīcas un attīstīt ogu un pat kaņepju pārstrādi
Gatis Strads. Mežā neatkarīgāks nekā teātrīSkatoties uz kokiem, redz ainavu, nevis eiro
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+