×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
25. jūlijs, 2012
Drukāt

Baltkrievijas prezidentam Lukašenko atteikta akreditācija uz Londonas olimpiskajām spēlēm

afp_79905325

Londonas olimpisko spēļu organizatori atteikuši akreditāciju Baltkrievijas prezidentam Aleksandram Lukašenko, vēsta baltkrievu mediji, atsaucoties uz Krievijas Olimpiskās komitejas prezidentu Aleksandru Žukovu.

“Baltkrievijas prezidentam A.Lukašenko Londonas Olimpiādes organizācijas komiteja nav iedevusi akreditāciju. Sports – ārpus politikas? Bet kā paliek ar olimpiskajām vērtībām un tradīcijām,” savā tvitera kontā rakstīja Žukovs. “Katrs skolnieks zina, ka Grieķijā olimpisko spēļu laikā vienojās par pamieru.”

Tikmēr Baltkrievijas puse pagaidām nav sniegusi oficiālu komentāru par Lukašenko atteikto akreditāciju.

Iepriekš Lukašenko negatīvi izteicās par olimpiskajām spēlēm, pavēstot, ka tās esot politizētas.

“Tā ir politika, un dažreiz pat netīra politika,” izteicās Lukašenko, tajā pat laikā novēlot Baltkrievijas sportistiem, kuri startēs Londonas olimpiskajās spēlēs, izcīnīt pēc iespējas vairāk medaļu.

“Mums galvenais nav piedalīšanās, bet gan uzvara,” uzsvēra Lukašenko, kurš ir ne tikai valsts prezidents, bet pilda arī Baltkrievijas Olimpiskās komitejas prezidenta pienākumus.

Attiecībā uz Lukašenko un citām Baltkrievijas valdības amatpersonām darbojas Eiropas Savienības (ES) sankcijas – viņiem liegta iebraukšana ES teritorijā. Tādā veidā ES sodījusi Baltkrievijas valdību par vēlēšanu rezultātu krāpšanu un opozīcijas vajāšanu.

Tiesa, dažos gadījumos “melnajā sarakstā” iekļautajiem Baltkrievijas ierēdņiem tomēr tika dota atļauja iebraukt ES teritorijā. Tā, piemēram, šī gada sākumā Baltkrievijas iekšlietu ministrijas vadītājs Anatolijs Kuļešovs apmeklēja Franciju, lai piedalītos starptautiskās kriminālpolicijas organizācijas “Interpol” konferencē.

Kā zināms, Londonas olimpiskās spēles ilgs no 27.jūlija līdz 12.augustam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+