Reklāmraksti

“Betsafe”: Pieaug iespēja Ušakovam zaudēt amatu0


Nils Ušakovs.
Nils Ušakovs.
Foto: Valdis Semjonovs

Līdz ar kratīšanām Rīgas mēra Nila Ušakova kabinetā un dzīvesvietā pieaug iespēja, ka ilggadējais galvaspilsētas domes priekšsēdētājs savu amatu zaudēs, uzskata “Betsafe” bukmeikeri.

Ja “Rīgas satiksmes” skandāla sākumā “Betsafe” vērtējumā izredzes Ušakovu gāzt bija viens pret četri, tad tagad iespēju, ka Ušakovs tuvāko divu mēnešu laikā amatu zaudēs, bukmeikeri novērtējuši ar 45%.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja darbības Ušakovu personīgi skar pirmo reizi, kas allaž mierīgo mēru varētu izsist no sliedēm.

Ušakovs gan joprojām uzsver, ka viņa sirdsapziņa ir tīra, un atkāpties viņš netaisās, taču “Betsafe” vērtējumā drīzumā vadzis var lūzt, un Ušakovs pats, vai arī viņa pārstāvētā partija “Saskaņa”, var nonākt pie slēdziena, ka izdevīgāk mēram būtu kādu brīdi paiet malā.

Rīgas domes opozīcijas deputāti jau ir savākuši parakstus ārkārtas sēdes sasaukšanai par neuzticības izteikšanu Ušakovam. Tiesa, šādus balsojumus Ušakovs jau vairākkārt ir izturējis, un, kamēr Ušakovs gribēs, “Saskaņas” un “Gods kalpot Rīgai” deputāti viņu atbalstīs.

Tādēļ maz ticams, ka Ušakovs amatu varētu pamest opozīcijas spiediena rezultātā, uzskata “Betsafe”.

Cits, Ušakovam nelabvēlīgāks scenārijs būtu, ja KNAB pēdējās darbības dos pietiekami daudz pierādījumu, lai mēram piemērotu aizdomās turamā statusu kriminālprocesā.

KNAB paziņojumā medijiem iepriekš norādīja, ka “Rīgas satiksmes” lietā ir iesaistītas Rīgas domes amatpersonas. Ja izrādīsies, ka starp šīm amatpersonām ir arī Ušakovs, atgaiņāties no oponentu prasībām amatu atstāt kļūtu daudz sarežģītāk, un brīdi, kad aiziet ar godu, var arī nokavēt.

Mazāk ticama ir versija par mēra atstādināšanu vai visas domes atlaišanu.

Jaunais Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce no “Attīstībai/Par!” ir uzsvēris, ka Ušakova jautājumā strikti ievēros likumu, kas mēru ļauj atlaist tikai par atkārtotiem likuma pārkāpumiem, kurus pirmām kārtām jāpierāda tiesā, savukārt reputācijas riski nevar kalpot par iemeslu domes priekšsēdētāja atlaišanai.

Papildus informācijai:
atbalsts@betsafe.lv

LA.lv