×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
9. septembris, 2012
Drukāt

Biogāzes staciju būvniecības dēļ izcēlies konflikts starp Pavļutu un Pūci

Foto-LETAFoto-LETA

Divu biogāzes staciju būvniecība radījusi konfliktu starp ekonomikas ministru Danielu Pavļutu un Ekonomikas ministrijas (EM) valsts sekretāru Juri Pūci, 9.septembrī ziņoja TV3 raidījums “Nekā personīga”.

Raidījums informēja, ka Pavļuts vērsies policijā, lai pārbaudītu Pūces darbību, jo esot aizdomas, ka Pūce parakstījis fiktīvu EM komisijas slēdzienu par divu biogāzes staciju gatavību darbam. Policija ierosinājusi kriminālprocesu. Savukārt Pūce vērsies prokuratūrā, uzskatot, ka Valsts policijas resurss tiek izmantots politisku mērķu sasniegšanai un ka patiesais iemesls, kādēļ aktualizēta biogāzes lieta, ir vēlme atbrīvoties no viņa.

Raidījums informēja, ka 2009.gadā uz biogāzes ražošanas kvotām pieteicās “BIO zelta druva” un “Importex group” un saskaņā ar noteikumiem divu gadu laikā no kvotu saņemšanas tām bija jāsāk elektroenerģijas ražošana un pārdošana. Taču 2011.gadā firmas to nebija paveikušas. Savukārt pērnā gada nogalē EM komisija devās pārbaudīt kā notiek staciju būvniecības darbi. Atzinums bijis pozitīvs un Pūce decembrī parakstījis dokumentu, kas ļauj būvniecības darbus abās stacijās pagarināt līdz šā gada 16.martam.

Pēc raidījuma vēstītā, izskanējušas bažas, ka komisijas slēdziens tapis ministrijā, neizbraucot uz objektiem.

Tāpat raidījums vēsta, ka stacijas Māras, kas atrodas pie Balkrievijas robežas, būvniecības darbi tikpat kā pabeigti un pēc pusotra mēneša tā sāks ražot elektroenerģiju un siltumu. Savukārt otra biogāzes elektrostacija, kas bija plānota pie Dobeles, Miltiņos tā arī nav tapusi – grunts sagatavošanas darbi ir veikti, taču tālāk nekas nav darīts.

Pēc raidījuma ziņotā, 15.martā abas kompānijas “BIO zelta druva” un “Importex group” atzinušas, ka pagarinātajā termiņā nepaspēs uzbūvēt biogāzes stacijas un atsakās no biogāzes kvotām. Taču vasaras vidū – jūlijā Pavļuts vērsies ar iesniegumu policijā, aicinot pārbaudīt komisijas darbu un Pūces godprātību decembrī parakstot komisijas atzinumu un atļaujot turpināt būvniecības darbus abās biogāzes stacijās.

“Šie lēmumi mūsu uzmanības lokā bija jau iepriekš. Mēs prasījām papildu informāciju arī valsts sekretāram – viņš atbildēja, ka viss ir kārtībā,” teica Pavļuts.

Savukārt Pūce norādīja, ka: “Lietā, kur nekā nav, mēģina mani nomelnot.”

Raidījums arī atzīmē, ka Rīgas kriminālpolicija par lietas virzību komentāru nesniedz. Notiekot izmeklēšana.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+