“Bloomberg”: ECB plāno mēnesī uzpirkt valstu obligācijas 50 miljardu eiro vērtībā 0

Eiropas Centrālās bankas (ECB) valde ir izstrādājusi priekšlikumus ik mēnesi uzpirkt valstu obligācijas 50 miljardu eiro vērtībā līdz 2016.gada beigām, trešdien ziņoja aģentūra “Bloomberg”.

Reklāma
Reklāma
10 produkti, kuri traucē notievēt. Arī tādi, kurus uzskatām par veselīgiem
FOTO. Apskati, kāda automašīna bija pati populārākā tavā dzimšanas gadā! 68
VIDEO. Ovācijas un neviltota sajūsma! Dons iekļūst Eirovīzijas finālā 7
Lasīt citas ziņas

Atsaucoties uz divām anonīmām ECB amatpersonām, “Bloomberg” norādīja, ka šo “kvantitatīvās mīkstināšanas” plānu trešdien un ceturtdien apspriedīs ECB padome, kuras sastāvā ir seši ECB valdes locekļi un 19 eiro zonas valstu centrālo banku vadītāji.

Obligāciju uzpirkšana varētu sākties ne ātrāk kā 1.martā, piebilda viena anonīmā amatpersona.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ierosinātie priekšlikumi tomēr var ievērojami mainīties, aģentūrai norādīja anonīmās amatpersonas.

ECB pārstāvis nekomentēja šo informāciju.

Šis plāns palielinātu ECB bilanci par 1,1 triljonu eiro, cenšoties novērst deflācijas draudus eiro zonā.

Tiek prognozēts, ka ECB prezidents Mario Dragi atklās kvantitatīvās mīkstināšanas galīgā plāna detaļas ceturtdien paredzētā preses konferencē.

Jau ziņots, ka ECB padome 2014.gada 4.septembrī nolēma pazemināt galveno bāzes refinansēšanas likmi līdz rekordzemajam 0,05% līmenim, bet oktobrī ECB sāka privātā sektora finanšu aktīvu uzpirkšanas programmu. Tās nolūks ir padarīt lētākus kredītresursus, lai stimulētu investīcijas un ekonomikas pieaugumu. Programma paredz pirkt ar aktīviem nodrošinātus vērtspapīrus un obligācijas, stimulējot eiro zonas bankas izsniegt vairāk kredītu privātpersonām nekustamā īpašuma un automašīnu iegādei, kā arī patēriņa kredītus.

2014.gada decembra sākumā ECB prezidents Mario Dragi norādīja, ka ECB var sākt uzpirkt lielu daudzumu valdību obligāciju ieplūdinot jaunemitētu naudu ekonomikā, lai paaugstinātu izaugsmi un inflāciju. Šī politika ir pazīstama kā kvantitatīvā mīkstināšana, un to ir izmantojušas ASV Federālo rezervju sistēma, Anglijas Banka un Japānas Banka.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.