×
Mobilā versija
+8.1°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
8. aprīlis, 2014
Drukāt

Bokserim Briedim tiks veikta operācija un atcelta vēl viena cīņa

Foto - Uldis DObelisFoto - Uldis DObelis

Latvijas labākā boksera Maira Brieža gūtā rokas trauma izrādījusies nopietnāka, nekā sākotnēji domāts, tāpēc viņam veikta operācija un atcelta vēl viena plānotā cīņa, teikts sportista pārstāvju paziņojumā.

Brieža pirmā cīņa šogad bija iecerēta 14.martā, bet, tai gatavojoties, viņš februāra sākumā iedzīvojās kreisās rokas elkoņa traumā. Sākotnēji tika vēstīts, ka bez treniņiem nāksies iztikt mēnesi, tomēr pēc rehabilitācijas kursa iziešanas roka turpināja sāpēt un pēc rūpīgākas izmeklēšanas secināts, ka sākotnējā ārstu diagnoze nav bijusi precīza, bet traumas sadziedēšanai nepieciešama operācija.

Līdz ar operāciju Briedim bez boksa nāksies pavadīt nākamos divus līdz trīs mēnešus. Pieskaitot laiku, kas veiksmīgas rehabilitācijas gadījumā vēlāk nepieciešams, lai sasniegtu optimālu gatavību, skaidrs, ka nākamo cīņa bokseris aizvadīs ne ātrāk kā jūlijā vai augustā. Līdz ar to atcelta arī nākamā cīņa, ko bija plānots aizvadīt jūnijā.

“Gada sākumā izgāju pilnu ārstu noteikto rehabilitācijas kursu cerībā, ka roka sadzīs un varēšu pilnvērtīgi uzsākt gatavošanos jūnijā paredzētajai cīņai, taču jau pirmajos treniņos sāpes rokā atgriezās,” izteicies Briedis. “Konsultējoties ar citiem ārstiem, tika nolemts veikt padziļinātāku izmeklēšanu, kas apgāza iepriekš ārstu noteikto diagnozi un bija skaidrs, ka agrāk vai vēlāk būs nepieciešama operācija.”

“Sākotnēji mēģinājām roku dabūt kārtībā vismaz uz tuvāko cīņu, ievadot elkonī gēlu, bet sāpes, lai arī mazinājās, tomēr bija pārāk nepatīkamas, lai pilnvērtīgi trenētos. Tāpat, runāju ar Vladimiru Kļičko, pie kura nupat biju devies uz nometni, arī viņam ir bijusi tāda trauma – gan viņš pats, gan viņa dakteri apstiprināja, ka operācija ir vienīgais risinājums,” atzina bokseris. “Lai arī traumas ir profesionālā sporta ikdiena, ir emocionāli sāpīgi jau otro reizi atcelt cīņu un mainīt plānus.”

Kā zināms, iepriekšējā gada novembrī Liepājā notikušajā cīņā Briedis pārliecinoši pieveica pieredzējušo čehu bokseri Ļubošu Šudu, kas viņam ļāva kļūt par pasaules čempionu otrajā smagajā svarā Starptautiskās Boksa asociācijas (IBA) versijā.

Briedis ir pirmais Latvijas sportists, kurš kļuvis par pasaules čempionu boksā.

Savā profesionālajā karjerā, ieskaitot cīņas “Bigger’s Better” sacensībās, Briedis ir uzvarējis 22 cīņās, 14 reizes pretinieku nokautējot, un cietis tikai vienu neveiksmi. Otrā smagā svara kategorija ir pēdējā pirms smagsvaru kategorijas, un tieši tajā Briedis plānojis aizvadīt savu turpmāko karjeru.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+