Ekonomika
Bizness

“Rimi” atklāj, ko latvieši liks valsts dzimšanas dienas svētku galdā0

Publicitātes foto

Tuvojoties Latvijas valsts dzimšanas dienai, īpaši piedomājam par latviskumu gan aksesuāros un galda rotājumos, gan ēdienos, ko plānojam celt svētku galdā. Šajā nedēļā “Rimi” veikalos strauji pieaudzis pieprasījums pēc patriotiskām precēm un vietējiem, tradicionāliem produktiem.

Topā piespraudes, karoga lentītes un nozīmītes

Ik gadu Latvijas svētku laikā “Rimi” veikalos plašā piedāvājumā ir pieejami dažādi patriotiski aksesuāri: piespraudes, nozīmītes, lentītes, dāvanu maisiņi, suvenīru krūzes un sveces, mazie karogi, atslēgu piekariņi, adītas šalles, cepures, cimdi, T-krekli u. c.

“Rimi Express” veikalos, kuri atrodas pilsētas centrā un Vecpilsētā un kur ir liels tūristu skaits, piedāvājumā ir magnēti, atslēgu piekariņi un citi mazi suvenīri. Šogad svētku laikā Rimi veikalos pirktākie aksesuāri ir auduma V veida piespraude, karoga lentītes un nozīmītes. Šīs preces bija pieprasītākās arī pērn.

Svētku galdam – gaļa, gatavie ēdieni un kūkas

Savukārt plānojot svētku galdu, Rimi pircēji izvēlas celt galdā gan dažādus gaļas izstrādājumus un gatavos ēdienus, gan saldumus un kūkas.

Šajā laikā par apmēram 20% pieaudzis pieprasījums pēc Latvijā audzētas svaigās cūkgaļas un mazajām kūciņām, īpaši iecienīti ir eklēri un mazās medus kūkas.

Pieprasījums audzis arī dažādām kūkām un tortēm – tortei “Cielaviņa”, lielajai medus kūkai, šokolādes kūkai, kā arī biezpiena tortei ar mellenēm. Sāļajiem groziņiem pieprasījums pieaudzis par vairāk nekā 30%.

Pieprasījums par 30% audzis štovētiem kāpostiem, zirņiem ar speķi

“Rimi Latvia” kategoriju vadības direktors Milans Blūms: “Tuvojoties valsts svētkiem, redzam, ka pircēji biežāk izvēlas pašmāju ražotāju produktus, tos liekot iepirkumu grozos biežāk nekā ikdienā.

Tāpat pircēji svētku laikā dod priekšroku “Rimi” kulinārijas piedāvātajiem latviešu tradicionālajiem ēdieniem: “Mani Gardumi” ceptajam vai marinētajam cepetim, zirņiem ar speķi un štovētiem kāpostiem, kuru pieprasījums pirmssvētku laikā pieaudzis apmēram par 30%

Saistītie raksti

Daudzi izvēlas arī “Rimi” kulinārijā gatavotos salātus, kuru iegādes apjoms svētku laikā pieaudzis aptuveni par 25%. Savukārt “Mani Gardumi” gatavoto valsts svētku kūku pieprasījums palielinājies gandrīz par 20%.”

Kā rāda pārdošanas dati, arī alkoholiskos dzērienus šajā laikā “Rimi” pircēji vairāk izvēlas vietējās noskaņās: šajā kategorijā pieprasītākie ir “Latvijas Balzama” produkti “Rīgas Melnais Balzams” ar upeņu garšu un šī gada jaunums – “Rīgas Melnais Balzams” ar Espresso garšu.

LA.lv