Mobilā versija
+3.3°C
Urzula, Severīns
Piektdiena, 21. oktobris, 2016
5. jūlijs, 2016
Drukāt

Būtiska informācija latviešiem, kuri vēlas saglabāt dubultpilsonību ar Lielbritāniju (1)

Foto Reuters/Scanpix/LETAFoto Reuters/Scanpix/LETA

Lielbritānijai izstājoties no Eiropas Savienības (ES), dubultpilsonības izveidošanās un pastāvēšanas nosacījumi nemainīsies, skaidroja Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē (PMLP).

Lielbritānija ir Ziemeļatlantijas līguma organizācijas dalībvalsts, un Latvijas pilsonis varēs izveidot dubultpilsonību ar Lielbritāniju, piebilda PMLP. Saskaņā ar Pilsonības likuma nosacījumiem Latvijas pilsonība saglabājas Latvijas pilsonim, kurš ir ieguvis citas ES dalībvalsts vai Eiropas Brīvās tirdzniecības asociācijas dalībvalsts pilsonību, citas Ziemeļatlantijas līguma organizācijas dalībvalsts pilsonību vai arī Austrālijas, Brazīlijas, Jaunzēlandes pilsonību.

Vienlaikus PMLP atgādina, ka atbilstoši Iedzīvotāju reģistra likuma nosacījumiem Latvijas valsts piederīgo personu, kuras ārpus Latvijas uzturas ilgāk par sešiem mēnešiem, pienākums ir paziņot PMLP par savu dzīvesvietas adresi ārvalstīs. Kā arī Latvijas valsts piederīgajiem ir jāsniedz ziņas par citām ārvalstīs notikušām izmaiņām Iedzīvotāju reģistrā iekļautajās ziņās par sevi, nepilngadīgajiem bērniem, aizbildnībā vai aizgādnībā esošajām personām.

Jau vēstīts, ka 23.jūnijā Lielbritānijā notikušajā referendumā 52% tā dalībnieku atbalstīja valsts izstāšanos no ES.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. NEVIENAM NEKAS NEHUR NAV JASNIEDZ

Māte gatava izstāstīt Egila stāstu, lai pasargātu citus no tik skarba likteņa (55)Dēls sadedzināts. Māte gatava izstāstīt Egila stāstu, lai varbūt citus pasargātu no tik skarba likteņa
Ārsta nāve Siguldas slimnīcas lifta šahtā raisījusi daudz jautājumu (2)73 gadus veca ārsta nāve Siguldas slimnīcas lifta šahtā raisījusi daudz jautājumu. Mirušā atrašanās vieta liek domāt nevis par kritienu, bet, iespējams,
Draugiem Facebook Twitter Google+