Mobilā versija
+3.0°C
Lilita, Irita, Ita
Ceturtdiena, 27. oktobris, 2016
25. novembris, 2015
Drukāt

Brīvpusdienas būs trūcīgu ģimeņu bērniem (1)

Foto - LETAFoto - LETA

No 1. janvāra trūcīgo un maznodrošināto ģimeņu bērni no 5. līdz 12. klasei Rīgas skolās saņems brīvpusdienas, informē Rīgas domē (RD). Pakalpojuma sniegšana tiks nodrošināta, izmantojot skolēna e-talonu.

Šāda pabalsta ieviešanu paredz vakar Rīgas domē pieņemtie saistošie noteikumi. Līdz šim trūcīgo un maznodrošināto ģimeņu bērniem nebija iespējas nodrošināt brīvpusdienas tā, lai viņu klasesbiedri par to neuzzinātu. Ieviešot iespēju maksāt ēdnīcās ar skolēnu e-talonu, neviens nezinās, kas bērnam e-talonā ieskaitījis naudu – vecāki vai pašvaldība, skaidro Rīgas domes Sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētāja Olga Veidiņa. Rīgas pašvaldības apmaksātās pusdienas varēs saņemt skolēni, kuri apgūst vispārējās pamatizglītības vai vispārējās vidējās izglītības programmu pašvaldības vispārējās izglītības iestādē, kuru pamata dzīvesvieta ir deklarēta Rīgas administratīvajā teritorijā un kuru ģimene atzīta par trūcīgu vai maznodrošinātu. Lai tiktu piešķirtas brīvpusdienas, skolēna likumiskajiem pārstāvjiem būs jāvēršas ar iesniegumu Rīgas Sociālajā dienestā. Pēc Rīgas domes Labklājības departamenta rīcībā esošās informācijas, brīvpusdienas 2016. gadā varētu tikt apmaksātas ap 1112 izglītojamiem, izlietojot šim mērķim 253 000 eiro. Patlaban brīvpusdienas tiek nodrošinātas visiem skolēniem no 1. līdz 4.klasei, bet pašvaldība plāno jau nākamajā mācību gadā, sākot no 1. septembra, nodrošināt brīvpusdienas visiem skolēniem līdz 9. klasei.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ļoti laba doma.

Gerčikovs pateicīgs pircējiem par "Dzintara" glābšanu: būtiski pieauguši pārdošanas apjomi (31)"Esam ļoti pateicīgi cilvēkiem par atsaucību," tā pēc ažiotāžas veikalos, pērkot a/s "Dzintars" produkciju, atzīst uzņēmuma valdes priekšsēdētājs un lielākais līdzīpašnieks Iļja Gerčikovs.
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (25)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+