Mobilā versija
-2.0°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
25. novembris, 2015
Drukāt

Brīvpusdienas būs trūcīgu ģimeņu bērniem (1)

Foto - LETAFoto - LETA

No 1. janvāra trūcīgo un maznodrošināto ģimeņu bērni no 5. līdz 12. klasei Rīgas skolās saņems brīvpusdienas, informē Rīgas domē (RD). Pakalpojuma sniegšana tiks nodrošināta, izmantojot skolēna e-talonu.

Šāda pabalsta ieviešanu paredz vakar Rīgas domē pieņemtie saistošie noteikumi. Līdz šim trūcīgo un maznodrošināto ģimeņu bērniem nebija iespējas nodrošināt brīvpusdienas tā, lai viņu klasesbiedri par to neuzzinātu. Ieviešot iespēju maksāt ēdnīcās ar skolēnu e-talonu, neviens nezinās, kas bērnam e-talonā ieskaitījis naudu – vecāki vai pašvaldība, skaidro Rīgas domes Sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētāja Olga Veidiņa. Rīgas pašvaldības apmaksātās pusdienas varēs saņemt skolēni, kuri apgūst vispārējās pamatizglītības vai vispārējās vidējās izglītības programmu pašvaldības vispārējās izglītības iestādē, kuru pamata dzīvesvieta ir deklarēta Rīgas administratīvajā teritorijā un kuru ģimene atzīta par trūcīgu vai maznodrošinātu. Lai tiktu piešķirtas brīvpusdienas, skolēna likumiskajiem pārstāvjiem būs jāvēršas ar iesniegumu Rīgas Sociālajā dienestā. Pēc Rīgas domes Labklājības departamenta rīcībā esošās informācijas, brīvpusdienas 2016. gadā varētu tikt apmaksātas ap 1112 izglītojamiem, izlietojot šim mērķim 253 000 eiro. Patlaban brīvpusdienas tiek nodrošinātas visiem skolēniem no 1. līdz 4.klasei, bet pašvaldība plāno jau nākamajā mācību gadā, sākot no 1. septembra, nodrošināt brīvpusdienas visiem skolēniem līdz 9. klasei.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ļoti laba doma.

Dīvainie ieteikumi atklāj deputātu neizglītotību (2)Deputāti nezina ne to, ka skolās ir veselības mācība, ne arī to, kā piešķir Eiropas Savienības fondu naudu
Var beigties traģiski: Latvijā bērnu vidū strauji izplatījusies "nāves spēle" (3)Desmitiem satrauktu vecāku un norūpējušos pedagogu zvanu un e-pasta vēstuļu Latvijas Drošāka interneta centram (Drossinternets.lv) liecina, ka Latvijā strauji izplatījusies suicidālā spēle "Zilais valis".
Draugiem Facebook Twitter Google+