Ekonomika
Nauda

Budžetā atrod 51,3 miljonus0

Foto: Ieva Leiniša/LETA

Pārskatot šā gada budžeta izdevumus, rasti 51,3 miljoni eiro, informēja Finanšu ministrijā (FM). Otrdien Ministru kabinets izskatīja FM sagatavoto informatīvo ziņojumu par budžeta izdevumu pārskatīšanas 2019., 2020. un 2021. gadam rezultātiem, kurā ietverti arī priekšlikumi šo līdzekļu izmantošanai 2019. gada valsts budžeta izstrādes procesā.

Kopumā izdevumu pārskatīšanā 2019. gadā rasti 51,3 miljoni eiro, tostarp 7,6 miljoni eiro novirzīti kopējās fiskālās telpas uzlabošanai, savukārt 43,7 miljoni eiro novirzīti pasākumiem, kas skar vairākas ministrijas un nozaru ministriju noteiktās prioritātes.

No rastajiem 51,3 miljoniem eiro 23,5 miljoni eiro iegūti, pārskatot iepriekšējo periodu prioritāros un citus pasākumus, 12,9 miljoni eiro ir nozaru priekšlikumi darbības pilnveidošanai, 12,3 miljoni eiro ir iegūti, veicot analīzi un sniedzot priekšlikumus procesu pilnveidei un budžeta izdevumu horizontālai pārskatīšanai, bet 2,3 miljoni eiro veidojas, efektivizējot valsts nekustamos īpašumus un to apsaimniekošanas izdevumus. FM piebilda, ka darbs šajā jomā varētu nest materiālos ieguvumus ilgtermiņā.

Savukārt 200 000 eiro iegūti valsts budžeta politikas jomā, veicot vairākas fundamentālas izmaiņas procesu pilnveidē, tehnisko darbu veikšanu aizstājot ar analītisko. Tāpat veiktās analīzes ceļā rasti 100 000 eiro informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jomas optimizācijai, kas nesīs ieguvumus ilgtermiņā.

Pērn, organizējot diskusijas ar nozaru ministrijām, turpinājās valsts budžeta izdevumu pārskatīšana. Tādējādi ministrijas sagatavoja priekšlikumus, rodot finanšu resursus attiecīgās nozares neatliekamo pasākumu finansēšanai. Īpaši uzmanība tika pievērsta efektīvai valsts nekustamo īpašumu izmantošanai un informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jomas optimizācijai, kā arī līdz šim piešķirtā finansējuma pārskatīšanai, analizējot tā aktualitāti un sasniegto rezultātu. Ministrijas sniedza arī priekšlikumus izdevumu efektivitātes paaugstināšanai atsevišķās nozarēs.

Ministrijā norādīja, ka 2018. gadā papildu darbs veikts administratīvā sloga mazināšanai pašvaldībām. Veiktās un plānotās izmaiņas ir vērstas uz sadarbības uzlabošanu un pilnveidošanu starp dažāda līmeņa publiskās pārvaldes iestādēm, digitalizējot informācijas apmaiņas procesus.

Atbilstoši Ministru kabinetā apstiprinātajam valsts budžeta izstrādes grafikam šā gada budžeta projektu valdība varētu apstiprināt 5. martā, bet Saeimā budžetu plānots iesniegt 8. martā.

LA.lv
LA
LA.LV
Ekonomika
Liepājas lidostā novērots būtisks pasažieru skaita pieaugums. Ar ko tas skaidrojams?
9 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
“Autobraucēji jau tagad samaksā vairāk, nekā ir nepieciešams ceļiem.” LCB par akcīzes celšanu dīzeļdegvielai 2
10 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
“Maxima” paziņo par jauna pakalpojumu centra izveidi
11 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

AD
Artis Drēziņš
Latvijā
Negribēja nogalināt draugu…Jaunietim piespriež astoņus gadus cietumā
37 minūtes
LA
LA.LV
Sports
FOTO: Sevastova Jūrmalas WTA turnīru sāk ar pārliecinošu uzvaru
38 minūtes
LL
LETA, LA.lv
Ekonomika
Reiram būs jālemj par mutisku aizrādījumu VID vadītājai Jaunzemei. Ministrija skaidro iemeslus
5 stundas
LE
LETA/LA.LV
Latvijā
VIDEO. Latvijā pirmo reizi nosēdušies ASV iznīcinātāji “F-35” 1
1 stunda
LE
LETA/LA.LV
Pasaulē
Pēc atteikšanās no cūkgaļas diviem bērnudārziem Vācijā vajadzīga policijas aizsardzība
4 stundas