×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
24. janvāris, 2014
Drukāt

Lasītājs: Alus svētki “Ziemeļblāzmā” – Dombrovska piemiņas apspļaudīšana (5)

Foto - LETAFoto - LETA

Augusts Dombrovskis ar savu darbību latviešiem pazīstams kā humānists un  kultūras cilvēks, kādu mūsu tautai ir tikai uz pirkstiem saskaitāmi.

Pirms vairāk nekā simt gadiem viņš nodibināja un izveidoja skaidra prāta un cilvēka cienīgas dzīves paraugsaliņu – Bezalkohola biedrību “Ziemeļblāzma”, uzcēla tai pili. Līdz pat mūsu dienām tas ir bezprecedenta gadījums. “A. Dombrovska izveidotā Bezalkohola biedrība “Ziemeļblāzma” ir pilnīgākais latviešu atturības biedrības modelis, kuru nevienam nav izdevies pārspēt ne tolaik, ne vēlāk,” rak-sta biedrības vēstures pētnieks Ivars Bērziņš.

A. Dombrovska formula ir – uz skaidru prātu caur zināšanām; uz skaidru prātu caur kultūru; uz skaidru prātu caur veselīgu dzīvesveidu. Viņa testamentārais novēlējums skan tā: “Nododu Bezalkohola biedrības “Ziemeļblāzma” lietošanā parku, māju ar visām ēkām, ar noteikumu, ka biedrībai jāpatur viņas tagadējais vārds – Bezalkohola biedrība “Ziemeļblāzma”; biedrībai jāstrādā tāpat kā līdz šim, jāpūlas apkarot cilvēces vislielākais ienaidnieks alkohols un līdzās tam ikkatrs netikums; alkoholu nedrīkst ne ienest, ne lietot kā biedrības parkā, tā biedrības ēkās, nevienā biedrības iestādē.”

Alus svētki “Ziemeļblāzmā”, kas notiks šā gada 24. janvārī, ir Dombrovska piemiņas apspļaudīšana. Šis ir tas gadījums, kad tautā mēdz teikt – A. Dombrovskim jāceļas ārā no kapa!

Ciemalda Lūkina, 
ārste, ilggadēja 
biedrības dalībniece

* Cinisms – rupja vaļsirdība, izaicinoši nicīga izturēšanās pret vispārpieņemtām pieklājības un tikumības normām.

“Alus brālības” valdes priekšsēdētājs Andrejs Šikors, iepazinies ar vēstulē izteiktajiem pārmetumiem, iebilda – šovakar šajā pilī tiks godināti sava amata meistari – aldari, cilvēki, kas sūri un grūti strādājuši, šovakar no visas Latvijas satiksies savos lielākajos gada svētkos. Jau trešo gadu pēc kārtas tiks apbalvoti nozares speciālisti un uzņēmumi 11 nominācijās. “Aldari ir pelnījuši šos svētkus. Tie nebūt nav saistīti ne ar piedzeršanos, ne ar žūpību, pret kuru cīnījās Augusts Dombrovskis,” sacīja A. Šikors.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Tiešām spļāviens. Bet ko lai dara, ja rīkotājiem IQ nodzerts.

  2. Tur kur parādās Andrejs Šikors /īstajā uzvārdā Kondrāts/ tur vienmēr ir nelietības, šmaukšanās un tamlīdzīgas padarīšanas. Ne jau velti viņš no sava īstā uzvārda aizmuka. Jūrmalnieki šamo gana labi atminās ar visām viņa krāpniecības shēmām.

    p.s. Lienītes Šikores vīrs. Tā, ka KNABS viņu piesedz. ..taču biežāk šams piesedzas ar KNABu.

  3. Ziemeļblāzma ir kārtējā sēru vieta???

  4. Jāā,aldari jau patiesi ir radījuši vienu vienīgu zeķūdeni PII. Un nav jau ko turēties pie cienījamā Dombrovska norādēm. Bija laiki kad latviešu tauta bija izslāpusi pēc zināšanām un alkoholu uzskatīja par ļaunumu, bet tagad pat skolas puikiņas bez aliņa neiet uz skolas eglīti. Latvija jau vēl nav sasniegusi pasaules lielākās alus dzērājvalsts statusu. Tāpēc jāļauj aldariem ieņemt goda vietas un galu galā alus ari ira sula. ‘pēc Arvidoviča domām jāveicina krievu uzbāzība māmuļai un dzērāju uzplīšanās Ziemeļblāzmai. Citādi bankrotēsim.

  5. Kāds atkal grib būt ticīgāks par Romas pāvestu. Tā jau bija ar RLB ,biedrības telpas noīrē krievi un skatīsies Putina uzrunu jaunajāgadā ,mūsu tautieši brēc un bļauj ,bet nejēdz ja telpas neizīrēs nebūs naudas ko samaksāt par siltumu un ēka sabruks ,tāpat kā drīz Ķemeru sanatorija. Te tāpat ,aldariem neizīrēs un tad brīnīsies ka biedrība izputējusi un nams jāpārdos kādam miljonāram kā maza vasaras mājiņa ,kā Rundāles pils bija Bīronam ,kā vasaras būdiņa ,kur dažas nedēļas vasarās atpūsties.

Draugiem Facebook Twitter Google+