Mobilā versija
+7.7°C
Eiženija, Ženija
Svētdiena, 26. marts, 2017
12. februāris, 2014
Drukāt

“Colliers”: biroju telpu tirgū trūkst lielo nomnieku vēlmēm atbilstošu platību

birojs

Kā viena no tendencēm 2013.gadā biroju platību segmentā, kas turpināsies arī šogad, ir daudzu lielu nomnieku nomas līgumu pagarināšana esošajās biroju ēkās. Šī tendence skārusi starptautiskas kompānijas, tostarp informāciju tehnoloģiju kompānijas, norāda nekustamā īpašuma konsultāciju kompānija “Colliers International” (“Colliers”).

Kompānijas eksperti klāsta: kā būtiskākie faktori nomnieku vēlmei mainīt biroju telpas ir nepieciešamība paplašināties, kvalitātes uzlabošana, kā arī labāka telpu pielāgošana biznesa vajadzībām. Interese parādās par ēku energoefektivitāti, arī par starptautiski atzītu kvalitātes sertifikātu (BREEAM, LEED u.c.) esamību.

“Colliers” eksperti atzīmē, ka šobrīd biroju platību tirgus nespēj piedāvāt nomnieku vēlmēm atbilstošus jaunus projektus, jo arī paši nomnieki joprojām nav gatavi parakstīt ilgtermiņa, nelaužamus nomas līgumus. Tie bieži ir priekšnosacījums bankas finansējuma saņemšanai. Bieži vien nomniekiem arī trūkst garantiju par jaunā projekta realizāciju, ievērojot noteiktos termiņus. Tādēļ pašreiz kompānijas paplašinoties meklē risinājumus esošajās biroju ēkās vai arī nomā papildus platības esošā biroja tuvumā.

“Ar “Colliers International” palīdzību vien pagājušā gada ietvaros tika pagarināti nomas līgumi vairāk nekā 10 000 kvadrātmetru lielā platībā. Taču, domājot par nākotni, var apgalvot, ka šobrīd Rīgā dažādās attīstības stadijās atrodas biroju ēku projekti ar kopējo platību ap 85 000 kvadrātmetriem. Lielākajai daļai realizācija ir atkarīga no spējas piesaistīt enkurnomnieku un projekta finansējumu. Savukārt tie projektu attīstītāji, kas var atļauties uzsākt būvniecību bez šiem faktoriem, varētu būt ieguvēji ilgtermiņā,” klāsta “Colliers” partneris un brokeru departamenta direktors Ēriks Bergmans.

“Colliers” ir starptautiska komerciālā nekustamā īpašuma konsultāciju kompānija ar 512 uzņēmuma pārstāvniecībām visā pasaulē. Šobrīd kompānijā strādā aptuveni 17 000 speciālistu un brokeru. Uzņēmums Baltijā darbojas kopš 2004.gada.

Pievienot komentāru

Cerības par noietu Ķīnā gaist: Latviešiem neizdodas iemācīt ķīniešiem ēst piena produktus (18)Vecajai Eiropai neizdevās iemācīt ķīniešiem ēst piena produktus, tas nepadodas arī latviešiem
"Sadales tīkls" iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju; uzstādīs visā Latvijā (7)AS ”Sadales tīkls” iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju, aģentūrai LETA teica uzņēmuma pārstāve Tatjana Smirnova.
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+