Latvijā
Politika

CVK izpildījusi tiesas lēmumu par Taupmaņa atjaunošanu vēlēšanu sarakstā0

Foto LETA

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) ir izpildījusi Administratīvās apgabaltiesas lēmumu, 13.Saeimas vēlēšanu kandidātu sarakstā atjaunojot partijas “Par alternatīvu” kandidātu Valdi Taupmani, aģentūru LETA informēja CVK Informācijas nodaļas vadītāja Kristīne Bērziņa.

CVK pārstāve pavēstīja, ka līdz šim jau ir sadrukāti tie Rīgas vēlēšanu apgabala kandidātu saraksti, kurus paredzēts sūtīt uz iecirkņiem ārvalstīs. Ņemot vērā tiesas spriedumu, šajā gadījumā būs jāpārdrukā attiecīgie “Par alternatīvu” Rīgas biļeteni.

Labotās partijas saraksta lapiņas būs jāaizsūta arī uz 16 pasta balsošanas iecirkņiem ārvalstīs, kuriem jau bija aizsūtīti arī šī politiskā spēka saraksta biļeteni, kuros Taupmanis nebija iekļauts. Kā norādīja Bērziņa, pasta iecirkņi vēl nav sākuši izsūtīt biļetenus vēlētājiem, kas pieteikušies pasta balsošanai. Šis uzdevums pasta iecirkņiem jāpaveic līdz 21.septembrim.

Kā ziņots, Administratīvā apgabaltiesa 30.augustā atcēla CVK lēmumu svītrot no 13.Saeimas vēlēšanu kandidātu saraksta partijas “Par alternatīvu” kandidātu Taupmani. Tiesas lēmums nav pārsūdzams.

Tajā skaidrots, ka tiesa pēc analoģijas piemēroja Eiropas Parlamenta vēlēšanu likuma normas, kurā noteikts, ka Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām nevar pieteikt par kandidātu un EP nevar ievēlēt personu, kura Krimināllikumā paredzētā nodarījuma izdarīšanas brīdī saslimusi ar psihisku slimību, kas tai atņēmusi iespēju saprast savu rīcību vai to vadīt, un kurai sakarā ar to piemērots medicīniska rakstura piespiedu līdzeklis, kas nav atcelts.

Tiesa norādīja, ka šāds normas frāzējums tika ieviests pēc CVK ierosinājuma, līdz ar to būtu sagaidāms, ka tieši CVK spētu sniegt skaidrojumu par šāda atšķirīga regulējuma nepieciešamību, ko komisija izskatāmajā lietā nav darījusi.

Kā ziņots, kopumā dažādu iemeslu dēļ CVK no vēlēšanu kandidātu sarakstiem svītrojusi desmit cilvēkus.

LA.lv