Ekonomika
Bizness

Dabasgāzes uzpildes iekārtas auto0


Gāzes uzpildes pistole. Ilustratīvs attēls
Gāzes uzpildes pistole. Ilustratīvs attēls
Foto – Evija Trifanova/LETA

Latvijas uzņēmums “Hygen” šogad plāno sākt ražot inovatīvu iekārtu automašīnu uzpildei ar dabasgāzi mājas apstākļos.

“Hygen” izstrādājis ierīci, ar kuras palīdzību pieslēgties mājas gāzes vadam un triju minūšu laikā uzpildīt automašīnu. “Hygen” iekārtu ražos Latvijā, taču to vispirms plānots pārdot Centrāleiropā, Tuvajos Austrumos un Amerikā.

“Šobrīd strādājam pie triju pilotprojektu realizācijas, sadarbojoties ar Vācijas autobūves kompāniju “Volkswagen Group” un citām lielākajām dabasgāzes kompānijām Eiropā un Amerikā. Iekārtu ražošanu plānojam sākt gada otrajā pusē. Prototipa izstrādei piesaistījām riska kapitāla un Eiropas Savienības fondu finansējumu. Lai uzsāktu ražošanu, pēc produkta izstrādes fāzes mums bija nepieciešams trūkstošais finansējums. Pateicoties bankas “Citadele” izsniegtajam kredītam 100 000 eiro apmērā ar “Altum” garantiju, esam nonākuši produkta attīstības pēdējā posmā – iekārta jau ir sertificēta Eiropā, pēc kā varam sākt ražošanu,” sacīja “Hygen” vadītājs un līdzdibinātājs Roberts Strods.

Viena šāda iekārta izmaksās apmēram 3500 eiro. Izmantojot gāzes uzpildes iekārtas mājas apstākļos, tiek prognozēts, ka degviela autobraucējiem izmaksās par vidēji 45% lētāk nekā uzpildes stacijā.

LA.lv