×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
20. augusts, 2014
Drukāt

Dažam pietiek ar 100 eiro, citam vajag 500 (4)

Gata Šļūkas zīmējumsGata Šļūkas zīmējums

Mūsu ilggadējiem lasītājiem jautāju – cik liela naudas summa mēnesī jums nepieciešama iztikai?

Jānis Kalniņš, pensionārs: “Jāvērtē, kāds ir cilvēka dzīvesveids un viņa tērēšanas paradumi. Ar savu pensiju nevaru atļauties teātra izrādes – pat neatceros, kad pēdējoreiz biju. Labi, ka sanāk zālēm, pārtikai, apģērbam, kā arī barībai sunītim un kaķītim. Ja pensija būtu vismaz 300 latu (427 eiro), tad varētu uzelpot. Cenas veikalos ir pieaugušas, īpaši pārtikas precēm. Ar pieciem eiro nav ko iesākt nedz tirgū, nedz veikalā. Bez desmitnieka neeju ārā no mājas.”

Velga Balode, pensionāre Siguldā: “Ar savu pensiju 232 eiro neko daudz nevarētu atļauties, ja meita un dēls nepalīdzētu. Uz teātri neesmu devusies gadus 20 dārgo biļešu dēļ. Tā vietā izmantoju citas iespējas – dodos pensionāru biedrības rīkotajās ekskursijās pa Latviju. Pateicos arī “Latvijas Avīzei”, kas par piedalīšanos konkursā man piešķīra balvu – ceļojumu uz Strasbūru. Manuprāt, lai pensionārs labi dzīvotu, būtu nepieciešama vismaz 350, bet vēl labāk – 500 eiro liela pensija. Un pensionāriem vajadzētu dot tiesības iegādāties pārtikas produktus ar pazeminātu PVN likmi.”

Vilnis Pakalniņš, pensionārs Kurzemē: “Lasīju “LA” rakstu par Labklājības ministrijas ierēdņu aprēķiniem, ka cilvēkam jāizdzīvo ar 129 eiro mēnesī. Šādi paziņojumi ir tikai tautas tracināšana. Mēs ar sievu savus izdevumus kontrolējam, pierak­stām un spriežam, kā vēl ietaupīt. Bieži vien gandrīz nekas pāri nepaliek. Tika palielināts nekustamā īpašuma nodoklis, arī maksa par asenizatora pakalpojumiem dubultojusies, tāpat par atkritumu izvešanu maksājam dārgāk.”

Jānis Dibrančs, pensionārs Garkalnē: “Saprotu, ka šie 129 eiro ir tikai sociālais pabalsts cilvēkiem, kuri nokļuvuši grūtībās, piemēram, zaudējuši darbu. Šo pabalstu nevienam visu mūžu tāpat vien nemaksās. Mana pensija nav liela, tomēr par iztikšanu nesūdzos. Man ir meita, kā arī mazbērni. Viņu dzīvesbiedri strādā labos darbos un atbalsta mani finansiāli.”

Kārlis, pensionārs: “Izdzīvošana ir stiepjams jēdziens – ir cilvēki, kas iztiek ar 129 eiro vai pat 85 līdz 100 eiro. Valsts ar dažādiem bezizmēra pabalstiem ir sabojājusi normālo lietu kārtību. Man pēc dažiem gadiem būs septiņdesmit, taču es netērēju naudu medikamentiem, jo man tos nevajag. Sabiedrībai jāmāca apzināties, ka veselībā “jāiegulda” jau no jaunības, galvenais, jānodarbojas ar fiziskām aktivitātēm. Mans mazdēls ar velosipēdu nobrauc 30 kilometrus, es tikpat noeju kājām. Ar dzīvi esmu apmierināts.”

Uzziņa


Labklājības ministrijas (LM) jaunais aprēķinātais minimālā ienākuma līmenis ir 129 eiro vienam ģimenes loceklim.

Saskaņā ar LM izstrādāto koncepciju šāds minimālais ienākumu līmenis vai nu no pašvaldības, vai no valsts budžeta būs jānodrošina ikvienam iedzīvotājam.

Paredzēts, ka no 2017. gada līdz 129 eiro varētu tikt palielināta minimālā pensija, neapliekamais minimums un garantētais minimālais iztikas pabalsts.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Katrs naudu teeree peec vajadziibas,vienam to vajag vairaak citam mazaak,apsveicami ja kaadam 70 gados nevajag medikamentus,bet tas nenoziimee ka visi ir vienaadi,uzskatu ka pensiai ir jaabuut taadai lai cilveeki vareetu atljauties gan medikamentus gan teaatrus un nevajadzeetu domaat par kaut kaadu tur taupiishanu,visu muuzju straadaajushi,vecumdienaas nevar pat medikamentus atljauties:(((

  2. Kā saprast: “…varētu tikt palielināta? Tātad,varētu tikt arī nepalielināta? 50:50?

  3. Ar 100 latiem varbūt var iztikt tie,kuriem ir sava piemājas saimniecība un kuri apkures sezonā nav atkarīgi no “Rīgas siltuma”.

  4. Ar 100 latiem varbūt var iztikt tie,kuriem ir sava piemājas saimniecība un kuri apkures sezonā nav atkarīgi no “Rīgas siltuma”.

Draugiem Facebook Twitter Google+