Mobilā versija
+0.3°C
Diāna, Dina, Dins
Piektdiena, 24. februāris, 2017
8. janvāris, 2015
Drukāt

Dombrovskis: Eiropa nevar atkāpties no fiskālās disciplīnas, lai palielinātu aizsardzības budžetu (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Eiropas Komisijas priekšsēdētāja vietnieks un eiro un sociālā dialoga komisārs Valdis Dombrovskis piedalās diskusijā par ekonomikas izaugsmes jautājumiem un Eiropas semestri parlamentā.

Aizsardzības budžeta palielināšana nav iemesls, lai visā Eiropā atkāptos no fiskālās disciplīnas principiem, šodien diskusijā “Dialogi ar iedzīvotājiem” pauda Eiropas Komisijas priekšsēdētāja vietnieks eiro un sociālā dialoga jautājumos Valdis Dombrovskis (V).

Viņš uzsvēra, ka drošības jautājums patlaban Eiropā ir ļoti būtisks, it īpaši tajās valstīs, kuras drošības jautājumi skar vistiešāk.

Tomēr tendences par fiskālās disciplīnas principu pārkāpšanu parādās periodiski un saistībā ar dažādiem jautājumiem. Piemēram, kad bija runa par investīcijām, arī bija tāds jautājums, atgādināja Dombrovskis.

Arī diskusijā par nepieciešamību palielināt Eiropas finansējumu attīstības palīdzībai trešajām pasaules valstīm izskanēja lūgums šos izdevumus neuzskatīt par izdevumiem, viņš piebilda.

“Bet izdevumi jau nekur nepazūd. Tāpat nauda ir jāaizņemas, tas rada deficītu un rada parādu,” skaidroja Dombrovskis. Ja notiks izlikšanās, ka izdevumi nav izdevumi, no finansiālās realitātes neizdosies aizbēgt tāpat, piebilda eirokomisārs.

Viņš uzskata, ka aizsardzības budžeta palielināšanas jautājums ir jāizskata kontekstā ar visu budžetu. “Mēs nevaram teikt, ka vienus izdevumus neskaitīsim, jo tos nevar uzskatīt par izdevumiem,” noteica politiķis.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Pēc Dombrovska: ja tev uzbbrūk ar karu – padodies! bet neaiztiec fiskālos principus. Bet Soros ir muļķis un neko nesaprot no finansiem.

  2. Dambrauskis iztirgoja Latviju caur TUĀm un centās visādi izpatikt Maskavai.

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (1)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+