Mobilā versija
+7.3°C
Lilita, Irita, Ita
Ceturtdiena, 27. oktobris, 2016
8. janvāris, 2015
Drukāt

Dombrovskis: Eiropa nevar atkāpties no fiskālās disciplīnas, lai palielinātu aizsardzības budžetu (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Eiropas Komisijas priekšsēdētāja vietnieks un eiro un sociālā dialoga komisārs Valdis Dombrovskis piedalās diskusijā par ekonomikas izaugsmes jautājumiem un Eiropas semestri parlamentā.

Aizsardzības budžeta palielināšana nav iemesls, lai visā Eiropā atkāptos no fiskālās disciplīnas principiem, šodien diskusijā “Dialogi ar iedzīvotājiem” pauda Eiropas Komisijas priekšsēdētāja vietnieks eiro un sociālā dialoga jautājumos Valdis Dombrovskis (V).

Viņš uzsvēra, ka drošības jautājums patlaban Eiropā ir ļoti būtisks, it īpaši tajās valstīs, kuras drošības jautājumi skar vistiešāk.

Tomēr tendences par fiskālās disciplīnas principu pārkāpšanu parādās periodiski un saistībā ar dažādiem jautājumiem. Piemēram, kad bija runa par investīcijām, arī bija tāds jautājums, atgādināja Dombrovskis.

Arī diskusijā par nepieciešamību palielināt Eiropas finansējumu attīstības palīdzībai trešajām pasaules valstīm izskanēja lūgums šos izdevumus neuzskatīt par izdevumiem, viņš piebilda.

“Bet izdevumi jau nekur nepazūd. Tāpat nauda ir jāaizņemas, tas rada deficītu un rada parādu,” skaidroja Dombrovskis. Ja notiks izlikšanās, ka izdevumi nav izdevumi, no finansiālās realitātes neizdosies aizbēgt tāpat, piebilda eirokomisārs.

Viņš uzskata, ka aizsardzības budžeta palielināšanas jautājums ir jāizskata kontekstā ar visu budžetu. “Mēs nevaram teikt, ka vienus izdevumus neskaitīsim, jo tos nevar uzskatīt par izdevumiem,” noteica politiķis.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Pēc Dombrovska: ja tev uzbbrūk ar karu – padodies! bet neaiztiec fiskālos principus. Bet Soros ir muļķis un neko nesaprot no finansiem.

  2. Dambrauskis iztirgoja Latviju caur TUĀm un centās visādi izpatikt Maskavai.

Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (10)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
Plāno stingrākas prasības bezdarba pabalsta saņemšanai (14)Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā norisinājās plašas diskusijas par Labklājības ministrijas (LM) sagatavotajiem grozījumiem likumā “Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam”, kas paredz
Draugiem Facebook Twitter Google+