×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
2. marts, 2016
Drukāt

DP sāk kriminālprocesu par prettiesisku piedalīšanos konfliktā Sīrijā (7)

Foto: LUFoto: LU

Drošības policija (DP) šobrīd sākusi kriminālprocesus pret divām personām par prettiesisku piedalīšanos bruņotā konfliktā Sīrijā, aģentūrai LETA pastāstīja DP preses sekretāre Līga Pētersone.

Viena no šīm personām ir bijušais Latvijas islāma kultūras centra vadītājs Oļegs Petrovs, kurš, kā pagājušā svētdienā ziņoja TV3 raidījums “Nekā personīga”, uzsaukumā internetā atbalsta teroristu uzbrukumus Francijai un slavina džihādu.

DP neatklāja, vai Petrovs ir izsludināts starptautiskajā meklēšanā un vai viņam saskaņā ar tiesas lēmumu lietā ir noteikts drošības līdzeklis – apcietinājums.

Otras personas vārdu DP neatklāja, tostarp neminot, vai tas ir Latvijas pilsonis Māris Bergholds, kurš, kā nesen vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums “De facto”, pievienojies kaujiniekiem Sīrijā 2013.gadā. Bergholds savulaik kļuva pazīstams ar to, ka 2003.gadā kā jauns musulmanis nokļuva Irākā. Irākā vietējie Bergholdu nodeva ASV karavīru rokās, kuri viņu jau uzskatīja par ārvalstu kaujinieku. Bergholds savā grāmatā apgalvo, ka cietumā amerikāņi pret viņu izturējušies vardarbīgi.

Kriminālprocesu sākšana gan automātiski nenozīmējot, ka DP rīcībā ir informācija tikai par divām personām, kas prettiesiski piedalās bruņotā konfliktā Sīrijā vai Irākā. “Par šīm divām personām, pret kurām sākts kriminālprocess, ir pilnīga pārliecība, ka tās prettiesiski piedalās bruņotā konfliktā. Sīkāku komentāru no DP puses šobrīd nebūs,” uzsvēra Pētersone.

“Nekā personīga” ziņoja, ka Petrovs ar sievu no Latvijas pazudis pirms deviņiem mēnešiem. Interneta vietnē “Youtube” ir pieejams video, kurā Petrovs cilvēkus uzrunā, jau atrodoties kādā no musulmaņu valstīm. Visticamāk, Sīrijā vai Irānā. Video viņš apsveic teroristus, kuri nogalināja cilvēkus uzbrukumā Francijas karikatūru žurnāla redakcijai un slavē džihādu jeb svēto karu. Agrākie Petrova sekotāji no sava bijušā līdera izteikumiem norobežojas. Viņi jūtoties nodoti.

Oļegs Imrans Petrovs nav dzimis islāmticīgo ģimenē, bet šai ticībai pievērsies vēlāk. Šādus cilvēkus sauc par “konvertītiem”. Islāma kopienā viņš bija autoritāte. Petrovs vienīgais no Latvijas islāmu apguvis augstskolā Saūda Arābijā. Mācijies tur sešus gadus.

Pagājušā gada janvārī teroristi ar automātiem iebruka satīras un humora žurnāla “Charlie Hebdo” redakcijā. Karikatūristus nošāva, jo viņi bija izsmejoši atainojuši pravieti Muhamedu. Mira 12 cilvēki. Vēl 11 cilvēkus ievainoja. Atbildību par uzbrukumu uzņēmās viens no grupējuma “Al-Qaeda” atzariem.

Pēc slaktiņa Francijā Latvijas islāma centra līderis Petrovs publiski izteicās, ka karikatūristus vajadzēja sodīt, bet ne tik bargi. Būtu pieticis tikai ar pirkstu salaušanu. Petrova izteikumus toreiz izvērtēja DP, taču nekādu noziegumu viņa teiktajā nesaskatīja.

Tagad Petrovs paziņojis, ka atsakās no iepriekš teiktā. “Tie vārdi, kas tika pateikti par karikatūrām – ka tie cilvēki, kas uzzīmēja karikatūras aptuveni pirms gada Francijā, ka viņi, iespējams, nav pelnījuši to sodu, kāds tika piespriests, ka varbūt viņiem bija jāsaņem daudz maigāks sods -, es pilnībā atsakos no šiem vārdiem. Šie vārdi ir meli. Patiesībā vienīgais sods tiem, kas ņirgājas par jebkurām islāma vērtībām, pēc visu zinātnieku domām, pēc vienprātīgām islāma zinātnieku domām, ir nāvessods. Un tam neiebilst neviens no musulmaņiem,” vēsta raidījums.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Kur skatījās drošības policija, ka ļāva Petrovam netraucēti braukāt pa Latvijas augstskolām un veikt aģitāciju studentu vidū?

    • DP atbild lasītājam Atbildēt

      mēs skatījamies uz Klāras Smetanovas kājstarpi- aina labaka kā Dīrera gleznā “zēns kas vaikstas”

  2. ..,arī Oļeška petrovs izskatās pēc žīda,…kas te notiek ?

  3. manas naudas izšķērdēšana, jo nav ne mazāko iespeju savakt kaut cik nopietnus pierādījumus.

  4. Visi kari slēpj vēlmi iedzīvoties, to taču zin katrs! Katram sava ” dziesma”, savi slepkavas. Piemērs nemaz tālu nav jāmeklē- laiku pa laikam tiek sildīta ” zupa” par krievu pasauli; neviens te nav tik naivs, tā pati dziesma!

  5. vai sāka lietu ari pret to ltv žurnalistu kas reklameja islāma valsti, vai tam kā savejam visu piedeva?

Draugiem Facebook Twitter Google+