Pasaulē
Eiropa

“Treknos kaķus” atalgo par neveiksmi: Eirokrāti sev palielina algas 16


“Algas pielikums Junkeram un viņa eirokrātu draugiem Briselē apliecina, ka ES ir pretmets atalgojumam par nopelniem, jo cilvēki tiek apbalvoti par neveiksmi,” uzskata Eiroparlamenta deputāts no Apvienotās Karalistes Neatkarības partijas Naidžels Ferāžs.
“Algas pielikums Junkeram un viņa eirokrātu draugiem Briselē apliecina, ka ES ir pretmets atalgojumam par nopelniem, jo cilvēki tiek apbalvoti par neveiksmi,” uzskata Eiroparlamenta deputāts no Apvienotās Karalistes Neatkarības partijas Naidžels Ferāžs.
Foto – AFP/LETA

Eiropas Savienības ierēdņi secinājuši, ka viņiem pienākas algas palielinājums par 3,3 procentiem, jo vidējā alga ES dalībvalstu amatpersonām pieaugusi par 1,9 procentiem, kam esot jāpieskaita 1,4 procentu gada inflācijas likme Beļģijā un Luksemburgā, kur atrodas vairākums ES iestāžu.

 

ES iet uz grunti

Pēc šiem aprēķiniem, Eiropas Komisijas prezidents Žans Klods Junkers papildus saņems 10 360 eiro, un ar algas pielikumu tiks aplaimoti arī aptuveni 55 000 ES iestāžu darbinieki. Pēc pielikuma EK prezidenta Junkera alga būs gandrīz divas reizes lielāka nekā Britānijas premjerministrei Terēzei Mejai, atzīmē britu laikraksts “The Daily Mail”. Vairākumam Eiropas valstu iedzīvotāju savelkot jostas budžeta izdevumu samazinājuma dēļ, eirokrāti atļaujas sev pacelt algas, turklāt ar atpakaļejošu datumu no jūlija. Lai gan Eiropas Komisijas prezidentam Junkeram nācies uzklausīt aicinājumus atkāpties no amata pēc breksita balsojuma referendumā Britānijā un neefektīvajiem mēģinājumiem risināt migrantu krīzi, uz Ziemassvētkiem viņš saņems 5180 eiro prēmiju. Pēc paaugstinājuma Junkera pamatalga nākamgad sasniegs 324 370 eiro, kas ir gandrīz divas reizes vairāk nekā Britānijas premjerministres Terēzes Mejas gada alga – 167 810 eiro jeb 143 462 mārciņas.

Luksemburgas bijušajam premjerministram pienākas arī 48 657 eiro kompensācija mitekļa īrei un 17 017 eiro kompensācija citiem izdevumiem, palielinot kopējo atalgojumu līdz 390 050 eiro. Pēc 65 gadu vecuma sasniegšanas pašreiz 62 gadus vecajam Junkeram paredzēta 69 336 eiro gada pensija, kā arī 416 280 eiro pārcelšanās pabalsts pēc piecu gadu prezidentūras.

Eiroparlamenta deputāts no Apvienotās Karalistes Neatkarības partijas Naidžels Ferāžs, kas bija viens no breksita kampaņas iedvesmotājiem par Britānijas izstāšanos no ES, paziņojis, ka “algas pielikums treknajiem kaķiem ir atalgojums par neveiksmi”. “Vēl viens algas pielikums Junkeram un viņa eirokrātu draugiem Briselē apliecina, ka ES ir pretmets atalgojumam par nopelniem, jo cilvēki tiek apbalvoti par neveiksmi,” intervijā “DM” teica Ferāžs, piebilstot, ka ES “iet uz grunti tik ātri, ka tad, ja Britānija nepasteigsies izstāties, vairs nebūs no kā izstāties”. Viņaprāt, ES kodols varētu turpināt darboties, bet, draudot atsākties migrantu plūsmai caur Turciju, uz gada beigām briest jauna krīze.

 

Algas palielinājumu paredzot “automātiska formula”

Eiropas Komisijas pārstāvis paziņojis, ka algas palielinājumu EK darbiniekiem paredz “automātiska formula”, par kuras lietošanu vienojās Eiroparlamenta deputāti un ES dalībvalstis. “Komisijai nav nekādas lomas, kad automātiski katru gadu tiek palielinātas algas ES personālam,” apgalvoja Eiropas Komisijas runasvīrs, piebilstot, ka “Eiroparlaments un Eiropadome ir vienojušies, ka ES amatpersonu algām jāseko civildienesta ierēdņu pirktspējas trajektorijai visās dalībvalstīs”. ES Statistikas birojs ir noteicis, ka posmā no 2015. gada 1. jūlija līdz šā gada 1. jūlijam civildienesta ierēdņu algas dalībvalstīs vidēji pieauga par 1,9 procentiem. Pievienojot 1,4 procentu inflācijas likmi Beļģijā un Luksemburgā, aprēķināts, ka eirokrātu algām automātiski jāpieaug par 3,3 procentiem.

LA.lv