Mobilā versija
+1.3°C
Diāna, Dina, Dins
Piektdiena, 24. februāris, 2017
12. maijs, 2015
Drukāt

EK: Latvija ir starp piecām valstīm, kas izjutušas lielāko tiešo ieguvumu no ES budžeta

Foto: LETA/EPAFoto: LETA/EPA

Attēlā Kristalīna Georgijeva.

Latvija ir starp tām piecām Eiropas Savienības (ES) valstīm, kuras izjutušas lielāko tiešo ieguvumu no ES budžeta, tā intervijā pastāstīja EK viceprezidente, budžeta un cilvēkresursu komisāre Kristalīna Georgijeva.

Vaicāta, kādus ieguvumus Latvijas iedzīvotāji var just no jaunās EK prakses un paša budžeta, Georgijeva vērsa uzmanību, ka iepriekšējā Daudzgadu budžeta shēmā tīrais ieguvums vai ieguldījums Latvijā bija 4,6 miljardi eiro, kas ir aptuveni 651 miljons eiro gadā. “Latvija iegūst vairāk, nekā tā iemaksā. Tas ir ļoti nozīmīgs finanšu resurss laikā, kad investīciju vide sākusi stagnēt,” skaidroja EK viceprezidente.

Georgijeva arī pastāstīja, ka vizītes laikā Rīgā viņai bijusi interesanta saruna ar Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāju Lolitu Čigāni (V), kura norādīja, ka viņas pārstāvētā pilsēta Jelgava, salīdzinot ar padomju gadiem, ir ievērojami mainījusies uz labo pusi.

“Iepriekš tā esot bijusi garlaicīga un nepatīkama paskata, taču tagad tā kļuvusi dinamiska, uz attīstību orientēta. Lielākā attīstība notikusi infrastruktūras ziņā, ir uzlaboti un uzcelti jauni ceļi, atjaunotas mājas, skolas. Tās arī mazāk izmanto energoresursus, samazinot izmaksas. Mana pieredze, ierodoties Rīgā, liecina, ka arī lidosta ir uzlabojusies, iegūstot vairākus miljonus eiro no ES budžeta. Iepriekš tā neizskatījās tik labi,” pauda Georgijeva.

Viņa gan norādīja, ka šie nav vienīgie nozīmīgie piemēri. “Mēs daudz orientējamies uz pārvietošanās brīvību, uz drošību, piederību ES, iespēju konkurēt ne tikai Latvijai vienai pašai, bet jau kā ES, kopējam spēkam. Mēs esam pasaules lielākā ekonomika, un Latvija ir daļa no tās,” pauda EK pārstāve.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (1)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+