Mobilā versija
Brīdinājums -0.2°C
Diāna, Dina, Dins
Piektdiena, 24. februāris, 2017
18. maijs, 2016
Drukāt

EK rekomendē Latvijai mazināt nodokļu slogu cilvēkiem ar zemiem ienākumiem (4)

Foto AFP/LETAFoto AFP/LETA

Latvijai jāmazina nodokļu slogs zemu ienākumu saņēmējiem un jāuzrauga maksātnespējas administratori, teikts šodien publicētajās Eiropas Komisijas (EK) rekomendācijās Latvijai.

Latvijai jānodrošina, ka novirze no korekcijas līknes vidēja termiņa budžeta mērķa sasniegšanai 2016. un 2017. gadā nepārsniedz izdevumu palielinājumu, kas paredzēts sistēmiskajai pensiju reformai un nozīmīgajai strukturālajai reformai veselības nozarē, teikts EK rekomendācijās.

Latvijai arī jāsamazina nodokļu īpatsvaru cilvēkiem ar zemiem ienākumiem, pārvirzot to slogu uz ekonomikas izaugsmei labvēlīgākajiem vides piesārņojuma un nekustamā īpašuma nodokļiem, kā arī uzlabojot nodokļu saistību izpildi.

EK arī iesaka Latvijai nodrošināt atbilstošus sociālās palīdzības pabalstus, kā arī veicināt nodarbinātību. Latvijai arī jāpasteidzas veikt reformas arodmācību programmā, iesaistot sociālos partnerus. Kā arī ieteikts uzlabot veselības aprūpes sistēmas pieejamību un kvalitāti un efektīvāk izlietot nozarei pieejamo finansējumu.

EK arī rekomendē Latvijai nodrošināt publisku maksātnespējas administratoru kontroli un uzraudzību. EK brīdina, ka investoru neaizsargātība maksātnespējas procesā var kavēt investīciju piesaisti.

Vienlaikus EK ir atļāvusi izmantot Latvijas pieprasīto strukturālo reformu atkāpi no virzības uz vidēja termiņa budžeta bilances mērķi saistībā veselības nozares reformām, bet ierobežotā apjomā, jo Latvija jau izmanto atkāpi saistībā ar pensiju sistēmas otrā līmeņa attīstību, komentējot EK rekomendācijas attiecībā uz Latviju, skaidro EK priekšsēdētāja vietnieks Valdis Dombrovskis.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Gosha lieliskais Atbildēt

    Nekādā gadijumā ,kas tad maksās nodokļus. Stabilāk maksā taču mazo algu saņēmēji un to ir daudz.

  2. EK dāmas un kungi vāji “rubī fišku” un nav pamanījuši, ka Latvijā nav no kā naudiņu paņemt. Daba dod vienīgi kokus, kuru drīz arī vairs nebūs, jo pārsvarā ir izcirsti un tie tik ātri maitas neaug. Rūpniecības mums nav, ražošanas tik pat kā nav, lauksaimniecība arī laiž garu ārā. Tad nu dzīvojam laimīgi kā parazīti no nodokļiem cits uz cita rēķina

  3. Piekrītu. Bet tajā pašā laikā vajag to palielināt cilvēkiem ar ļoti lieliem ienākumiem.

    • “loti lielos ienākumus” nevar nevienam nodrošināt nenožņaudzot mazo ienākumu saņēmējus.Kam tad Latvijā ir lielie ienākumi?Tiem ,kuri saņem tos no budžeta.Nu un vēl tiem,kuriem mātes-skolotājas atstāj milzu mantojumus,kurus-starp citu-arī sakrājušas ,saņemot algas no budžeta.Bet budžets tiek savākts,izpurinot kabatas ābolu tirgotājām-tantiņām,pašu rokām adītu kleitu tirgotājām,sēņotājiem un ogotājiem.

Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+