×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
15. oktobris, 2012
Drukāt

ES vienojas par jaunām sankcijām pret Irānu

Foto - AFPFoto - AFP

Eiropas Savienības ārlietu ministri vienojušies par jaunam sankcijām pret Irānu, šādi vēršoties pret tās daudz pelto kodolprogrammu.

Jaunās sankcijas vērstas pret Irānas bankām, tirdzniecības, enerģētikas un transporta sektoriem un gāzes importu. Sīkāka informācija par sankciju objektiem tiks sniegta rīt, bet diplomāti jau atklājuši, ka “melnajam sarakstam” pievienoti arī valdības ministru vārdi. Līdzekļi iesaldēti un ceļošanas aizliegums piemērots arī vairākām citām personām un firmām, īpaši tām, kas aktīvas naftas un gāzes nozarēs. Sevišķi ES ministri uzsvēruši, ka vēlas aizliegt visus darījumus starp Eiropas un Irānas bankām, ja vien tiem iepriekš netiek dota atļauja, piemēram, humānu apsvērumu dēļ.

Pašreiz pret Irānas Centrālo banku spēkā esošās sankcijas tiks pastiprinātas un tiks papildināts to preču saraksts, ko aizliegts eksportēt uz Irānu. Piemēram, turpmāk Irānā būs aizliegts importēt arī grafītu, metālu un programmatūru ražošanas procesiem un naftas tankkuģiem. “Ierobežojošo pasākumu mērķis ir ietekmēt Irānas kodolprogrammu un Irānas režīma ienākumus, kas tiek izmantoti programmas finansēšanā un nav domāti Irānas tautai,” teikts ES ministru paziņojumā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+