×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
25. marts, 2016
Drukāt

FOTO: Cilvēki piedalās tradicionālajā ekumeniskā Krustaceļa gājienā (1)

Foto-LETAFoto-LETA

Lielās Piektdienas ekumēniskais Krustaceļa gājiens pie Rīgas Svētā Jēkaba katedrāles.

Pie Rīgas Svētās Jēkaba katedrāles piektdien, 25.martā, pulcējās vairāki desmiti cilvēku, lai dotos tradicionālajā ekumeniskā Krustaceļa gājienā.

Krustaceļš sākās ar Rīgas arhibīskapa metropolīta Zbigņeva Stankeviča uzrunu, bet noslēdzās pie Rīgas Doma ar Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskapa Jāņa Vanaga uzrunu. Kopumā ceļā bija septiņas apstāšanās vietas, katrā no tām tika lasīts fragments no Svētajiem Rakstiem, bija piedošanas lūgšana un garīdznieku uzrunas. Krustaceļā, svinot desmito jubilejas gadu, tika pārdomāta Dieva žēlsirdība, kas atklājas līdzībā par pazudušo dēlu.

Šogad šī iniciatīva svin jubileju, jo pirms desmit gadiem – 2006. gada Lielajā piektdienā – Vecrīgas ielās tika rīkots pirmais ekumeniskais Krustaceļš, kura idejas autori bija Rīgas Svētā Jēkaba draudzes pārstāvji. Atsevišķās Latvijas pilsētās ekumeniska Krustaceļa lūgšana bija kļuvusi par tradīciju, savukārt Rīgā tas sākās vēlāk.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

 1. “”””Šogad šī iniciatīva svin jubileju, jo pirms desmit gadiem – 2006. gada Lielajā piektdienā – Vecrīgas ielās tika rīkots pirmais ekumeniskais Krustaceļš, “…””
  gadadiena vēl vienam cilvēku izdomājumam , kam nav nekā kopīga ar kristu-kā vienīgi uzvedums teātris ar baisu krustu… ko dod šis ārešķības ???? Vienu dienu nu te parādās un ikdiena dzīvo kā dzīvojuši.. kas tā par ticību , vai kristietību?
  Un vēl jo vairāk; kāds sakars Kristum ar olām??? Kāpēc jauc pagāniskas tradīcijas ar Kristu????
  Jā, nu tulīt bērs skaidrojumus; protams lai attaisnotu savu rīcību, bet tas ir pret Dieva-Kristus vēlmi, to cilvēks izdomājis un kā tradīciju ieviesis..
  Nevienam nav aizliegts krāsot olas, bet nejauciet visu vienā- Laicīgas lietas, tradīcijas ir pavisam kas cits un Kristus nāve ir pavisam kas cits-nekādi nesavienojamas lietas!!!
  Un patiesas lieldienas nekad nav katru gadu vienā un tai pat laikā-palasiet pēc kā noteica lieldienu dienu, un nezaimojiet Kristu…
  Šis Svētums-Kristus upuris palicis par Bābeli, par to jau svinat…Bābeles vēl vienu priekšnesumu…
  Un ne jau Kristus augšāmcelšanās ir tas ko svinat galvenais-bet KRISTUS NĀVES -UPURA JĒGA!!!!! KRISTUS MIRA PAR MUMS, LAI KATRAM BŪTU IESPĒJA IET VIŅA PARĀDĪTO CEĻU -UZ MŪŽĪBU-UZ DZĪVOŠANU…
  šai laikā , kad kari un nemieri un dabas stihijas visvairāk būtu jādomā kādas ir mūsu sirdis kam dzīvojam, vai mīlam un piedodam kā to darīja Kristus, vai manta un dzīves labestība nav primārais???
  To briesmu skatā, kas pasaulē būtu dienas un naktis lūgšanām jāskan, lai taptu mūsu grēki piedoti un ļaunums , ko ik dien runājam, darām, … lūgt un piedot.. piedot un lūgt.. lai žēlastību mūsu zemei dod no visa pasaules ļaunuma sargā…VAI TIEŠĀM NAV BIJĪGI ŠAI LAIKĀ? un zināt, ka glābiņš ir tikai pie Dieva….

Draugiem Facebook Twitter Google+