Ekonomika

FOTO. Godina Latvijas “dārgakmeņus” – 2017.gada labākos būvniekus!2


“‘Gada labâkâ bûve Latvijâ 2017” apbalvoðanas ceremonijâ Latvijas Nacionâlajâ bibliotçkâ.  28.03.
“‘Gada labâkâ bûve Latvijâ 2017” apbalvoðanas ceremonijâ Latvijas Nacionâlajâ bibliotçkâ. 28.03.
Foto: Timurs Subhankulovs/Latvijas Avîze

Ir noslēdzies septiņpadsmit Latvijas būvniecības nozares sabiedrisko organizāciju organizētā skate “Gada labākā būve Latvijā 2017”, kas notiek jau divdesmito reizi un ir viens no Latvijas simtgades oficiālajiem notikumiem. Latvijas Nacionālajā bibliotēkā tika nosauktas labākās 2017. gada būves Latvijā un svinīgā ceremonijā godināti būvnieki.

Pasākumu atklāja Latvijas Būvnieku asociācijas prezidents Normunds Grīnbergs un Latvijas Būvinženieru savienības valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Straume. To atraktīvi vadīja Haralds Burkovskis.

Uz skatuves tika aicināti un godināti to četrdesmit piecu būvju celtnieki, kuri piedalījās skates finālā. Ikviena skates nominācija ir nosaukta kāda dārgakmens vārdā. Tā astoņu veidu dārgakmeņus dalīja ar šo jomu saistītas amatpersonas un autoritātes.

“Publiskās jaunbūves” rubīnus pasniedza vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards – labākā ēka ir CTB grupas – SIA “Ceļu, tiltu būvnieks”, SIA “CTB betons”, SIA “CTB karjeri” biroja ēka Liepājā. Cukura iela 38A. “Dzīvojamās jaunbūves” gaišo jašmu dalīja Zemkopības ministrijas parlamentārais sekretārs Ringolds Arnītis, “Pārbūves” cirkonu – Rīgas pilsētas arhitekts Gvido Princis.

Galerijas nosaukums

Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietniekam Edmundam Valantim tika violetais ametists – “Atjaunošana”. “Restaurāciju” simbolizēja granāts, tās nozīmi publiski aizstāvēja Kultūras ministrijas iInvestīciju un projektu nodaļas eksperts Jānis Dripe: “Restaurācijas nominācija ir vissvarīgākā, jo jauno būvējam uz vēsturiskajiem pamatiem.”

Nominācijas “Inženierbūve” zilos safīrus par auotceļa Inčukalns–Valmiera–Igaunijas robeža, Gaujas ielas Ādažos un autoceļa Rīga–Ventspils segas pārbūvi posma labākajiem ceļu būvētājiem – AS “A.C.B.”, SIA “MONUM” un SIA “Binders” – pasniedza satiksmes ministrs Uldis Augulis un teica: “Valsts galvenie ceļi kļūst labāki un šo mērķi uzstādām arī pārējiem ceļiem.”

Par harmonisku “Ainavu” smaragda balvas pasniedza arhitekts Andris Kronbergs: “Būvniecība pasaulē tiek kritiski vērtēta. Arī Davosas šā gada konferencē tika atzīmēts, ka straujā ES būvniecības attīstība ir bailīga un ka ir jādomā par būvkultūru plašā šī vārda nozīmē.”

Saistītie raksti

Bet pašus dimantus (nominācijā “Būve ārzemēs”) dalīja Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Ojārs Kalniņš. “Latvijas patieso tēlu ārzemēs veido ne tikai sasniegumi sportā un kultūrā. Vēl vairāk. To dara kultūras zināšanas, idejas un izcili būvdarbi, kas ne tikai spodrina Latvijas tēlu, bet arī latvisko visu pasauli,” viņš teica.

Vislabākie būvnieki: “UPB”, “RERE”, “A.C.B.”, “LNK Industries”, “SELVA BŪVE”, “Arčers”, “Merks”, “Būvuzņēmums Restaurators”.

LA.lv