Pasaulē
Vēsture

FOTO. Izsolīs leģendārajam Tuvo austrumu apceļotājam “Arābijas Lourensam” piederējušas lietas0


Izsolīs “Arābijas Lourensa” personīgās lietas.
Izsolīs “Arābijas Lourensa” personīgās lietas.
Foto: Katielee Arrowsmith / SWNS / Scanpix / LETA

Nākamajā mēnesī izsolē tiks pārdoti vairāki leģendārajam Tuvo Austrumu apceļotājam T. E. Lourensam, kuru plašāk pazīst kā “Arābijas Lourensu”, piederējuši priekšmeti, vēsta pasaules mediji.

“Arābijas Lourenss” 20. gadsimta 30. gados 18 mēnešus īrēja dzīvokli Sauthemptonā. Saimniece nezināja īrnieka īsto vārdu.

Neilgi pirms savas nāves 46 gadu vecumā – T. E. Lourenss gāja bojā ceļu satiksmes negadījumā – viņš uzdāvināja dzīvokļa saimnieces 13 gadus vecajam dēlam Donaldam vairākas piemiņas lietas – izsmalcinātus arābu stila dunčus un savu armijas cepuri, tāpat ģimenes īpašumā nonāca vairākas viņa vēstules.

80 gadu visi šie priekšmeti bija glabājušies ģimenes īpašumā.

Tomass Edvards Lourenss piedzima Ziemeļvelsā 1888. gadā un 1914. gadā pievienojās armijai. Viņu nosūtīja uz Kairu kā sakaru un kartogrāfijas speciālistu.

T. E. Lourenss darbojās arī kā arheologs un fotogrāfs, bet divus gadus vēlāk sāka iesaistīties bīstamās misijās ienaidnieka teritorijā. Viņš bija viens no Tuvo austrumu šeihu vidū visvairāk cienītajiem Rietumvalstu pārstāvjiem.

Atgriezies Lielbritānijā, viņš bija tik slavens, ka slēpās zem pseidonīma.

Visas pasaules slavu ceļotājs iemantoja 1962. gadā, kad tika uzņemta biogrāfiska filma “Arābijas Lourenss” ar Pīteru O’Tūlu titullomā.

Saistītie raksti

“Vēstules atklāj Louensa personīgo dzīvi un vēlēšanos izvairīties no slavas, nošķirt savu personību no ikonas, par kādu sabiedrības acīs bija padarīts,” pauž izsoļu nams “Great Western Auctions”, kurā jūnija vidū notiks izsole.

Prognozē, ka vēstules varētu tikt pārdotas par aptuveni 3000 – 5000 mārciņām katra, arābu duncis – par aptuveni 10 000 mārciņām, savukārt visdārgākais krājuma priekšmets varēt būt “Arābijas Lourensa” Gaisa spēku cepure. Tās galacena, pēc ekspertu prognozēm, varētu sasniegt pat 15 000 mārciņu.

Izsolīs "Arābijas Lourensa" personīgās lietas.

LA.lv