Ekonomika
Bizness

FOTO. Uzņēmēju namā atklāj “Sakret” dāvināto LR simtgades ģerboni0


AS “SAKRET” dāvina Latvijas simtgadē LTRK unikālu LR betona ģerboni, 06.09.2018.
AS “SAKRET” dāvina Latvijas simtgadē LTRK unikālu LR betona ģerboni, 06.09.2018.
LTRK foto

Piedaloties Ministru prezidentam Mārim Kučinksim šo ceturtdien, 6.septembrī, Latvijas lielākajā uzņēmēju biedrībā Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamerā (LTRK) tika atklāts uzņēmuma “Sakret” dāvinātais no unikāla betona izlietais Latvijas Republikas simtgades ģerbonis, tā portālam “La.lv” pavēstīja LTRK  Sabiedrisko attiecību konsultante Rūta Grikmane.

Svinīgajā pasākumā piedalījās Kučinskis, LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš un AS “Sakret Holdings” padomes priekšsēdētājs Andris Vanags. “Esam priecīgi, ka Latvijas simtgadē arī Uzņēmēju nams saņēmis tik skaistu dāvinājumu, un turpmāk ikviens, kurš ienāks mūsu vēsturiskajā ēkā, pirmais, ko ieraudzīs, ir Latvijas Republikas ģerbonis,” saka Endziņš.

“Sakret” veidotais Latvijas ģerbonis ir izliets no betona, apstrādāts ar īpašu aizsargkārtu un pirms projekta uzsākšanas saņēmis Valsts Heraldikas komisijas apstiprinājumu par tā precīzu izstrādi. Tas sver 15 kilogramus, ir 420x594mm liels un 30mm biezs, un veidots tā, lai varētu izvietot gan iekštelpās, gan ārpusē pie ēku fasādēm.

“Ņemot vērā to, ka LTRK regulāri apmeklē dažādi ārvalstu viesi, vēstnieki un ministri, kā arī ikdienu pulcējas uzņēmēji, uzskatījām par savu pienākumu pasniegt šo dāvinājumu arī Latvijas lielākajai uzņēmēju biedrībai,” saka Vanags.

Pirmais no unikāla betona maisījuma veidotais ģerbonis tika pasniegts Valsts kancelejai un turpmāk atradīsies Prezidenta pilī, savukārt otrs – Ministru Kabinetā. Maija sākumā sauso būvmaisījumu ražotājs “Sakret” pasniedza arī ģerboņus visiem Latvijas novadiem, bet visa gada garumā dāvina to lielajām pilsētām, Rīgas Tehniskajai universitātei, biznesa augstskolai “Turība”, kā arī citām iestādēm, tādējādi svinot Latvijas simtgadi.

Saistītie raksti

LTRK ir politiski neitrāla uzņēmēju biedrība, kurā apvienojušies visu Latvijas reģionu un tautsaimniecības nozaru mikro, mazie, vidējie un lielie uzņēmumi. Pēc biedru skaita LTRK ir lielākā uzņēmēju biedrība, kurā apvienojušies vairāk nekā 2400 individuāli biedri un vairāk nekā 60 uzņēmēju biedrības. LTRK individuālo biedru – uzņēmumu – apgrozījums 2016.gadā pārsniedza 13,6 miljardus eiro.

LTRK pārstāv savu biedru – uzņēmēju intereses valsts un pašvaldību institūcijās, cīnoties par labāku biznesa vidi, kā sniedz praktisku atbalstu saviem biedriem, palīdzot celt uzņēmumu konkurētspēju, kā arī atrast jaunus sadarbības partnerus Latvijā un ārvalstīs. Biedrība ir viena no vecākajām Latvijas nevaldības organizācijām – LTRK ir uzņēmēju balss un atbalsts jau 80.gadu.

LA.lv