×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
29. decembris, 2012
Drukāt

Francijas premjers: bagātniekiem tomēr tiks noteikts lielais nodoklis

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Francijas valdība tomēr neatteiksies no ieceres bagātniekus aplikt ar 75% lielu ienākumu nodokli, neraugoties uz Konstitucionālās padomes atzinumu, ka šāds plāns ir pretrunā ar valsts pamatlikumu. “Valdība ierosinās jaunu sistēmu, kas atbilst Konstitucionālās padomes lēmumā izklāstītajiem principiem,” teikts premjerministra Žana Marka Ero izplatītajā paziņojumā.

Francijas Konstitucionālā padome sestdien, 29.decembrī, atzina, ka valdības lēmums aplikt bagātos ar 75% lielu nodokli ir pretrunā ar Francijas konstitūciju.

Kā teikts padomes atzinumā, jaunā nodokļu likme neatbilst valsts pamatlikumam, jo atšķirībā no citiem ienākuma nodokļa veidiem tā attiecināta uz atsevišķām personām, nevis visām mājsaimniecībām.

Tādēļ iecerētais nodoklis “neatbilst vienlīdzībai attiecībā uz sabiedriskajām nastām”.

Padome arīdzan noraidīja jaunās metodes šī nodokļa aprēķināšanai, atceļot jaunos noteikumus, kas palielinātu ar nodokļiem apliekamo ieņēmumu un ieņēmumu no kapitāla apmēru.

Noteikt nodokli turīgākajiem francūžiem bija viens no galvenajiem pašreizējā prezidenta Fransuā Olanda priekšvēlēšanu kampaņas solījumiem.

Jauno nodokļu likmi bija plānots piemērot tām personām, kuras gadā pelna vairāk nekā miljonu eiro (702 804 latus).

Bija paredzēts, ka jaunais nodoklis attiekšoties tikai uz aptuveni 1500 personām un budžetā nodrošināšot vien 210 miljonus eiro lielus papildu ieņēmumus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+