×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
25. augusts, 2016
Drukāt

Garīgās mūzikas festivālā – Austrijas sakrālā mūzika

Publicitātes fotoPublicitātes foto

19. Starptautiskā garīgās mūzikas festivāla ietvaros Valsts akadēmiskais koris “Latvija” sadarbosies ar Vīnes izcilā kora “Wiener Singverein” vadītāju Johannesu Princu. Koncertā 31. augustā Svētā Pētera baznīcā klausītāju uzmanībai mākslinieki piedāvās Austrijas garīgo mūziku.

“Festivāla pamatlīnijas joprojām ir tās pašas, ko esam iedibinājuši iepriekšējos gados. Pirmkārt, tie ir jaundarbu pasaules pirmatskaņojumi (festivāla pirmais koncerts). Otrkārt, mēs cenšamies uzaicināt kādu no diriģentiem, kas būtu īpaša sadarbība korim un satikšanās starp kori un šo diriģentu. Pagājušajā gadā tāda veiksmīga sadarbība bija ar Vladimiru Kontareva kungu – šo programmu šogad pārņēma Cēsu Mākslas festivāls, tāpat pie mums ciemos ir veiksmīgi viesojušies arī citi diriģenti, kas vairāk specializējušies tieši kora mūzikā,” stāsta Valsts akadēmiskā kora “Latvija” direktors Māris Ošlejs.

Šajā reizē Starptautiskā garīgās mūzikas festivāla īpašā viesa statusā ir austriešu diriģents Johanness Princs (1958). Viņš ir slavenā “Wiener Singverein” vadītājs un Grācas Mākslu universitātes kordiriģēšanas profesors. Jau bērnībā Princs uzņemts slavenajā Vīnes zēnu korī, vēlāk arī kā vokāla pedagogs ar izcilību pabeidzis Vīnes mūzikas un vizuālās mākslas augstskolu. Darbojies Arnolda Šēnberga korī kā diriģenta asistents, vadījis Vīnes ekonomiskās augstskolas kori, kas viņa vadībā izcīnīja neskaitāmas galvenās godalgas dažādos koru konkursos visā pasaulē. Viņš uzņēmās arī Vīnes mūzikas universitātes kamerkora vadību, savukārt no 1995. – 2007. gadam Princs vadījis Vīnes kamerkori.

Kopš 1991. gada diriģents ir Vīnes Mūzikas apvienības “Wiener Musikverein” pasaulslavenā amatieru koncertkora “Wiener Singverein” kormeistars – koris apvieno vairāk nekā 250 dažādu profesiju cilvēku, kuru kaislība ir dziedāšana, un izpelnījies pasaules atzinību, līdzīgi kā mūsu pašu koris “Kamēr…”.

Kora vadītājs Princs sadarbojies ar izciliem diriģentiem un koriem – Bavārijas un Berlīnes Radio koriem, Vīnes Valsts operas koriem, kā arī ar ievērojamu skaitu dažādu zemju koriem, bet 2003. gadā viņš vadīja Pasaules jauniešu kori. Pēdējos gados Princs pieteicis sevi arī orķestra diriģēšanas jomā, strādājot gan ar Vīnes simfoniķiem, Vīnes Radio simfonisko orķestri un Maskavas Čaikovska simfonisko orķestri. Sevi Johanness Princs dēvē par “kormeistaru pēc pārliecības”. Rīgā izcilā kormeistara un diriģenta vadībā koris “Latvija” izpildīs Austrijas komponistu sakrālo mūziku.

Koncerta solists šajā reizē būs latviešu vijolnieks Sandis Šteinbergs, kas ir Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra koncertmeistars kopš 1994. gada. Viņš ir arī orķestra “Kremerata Baltica”, Igaunijas Nacionālā simfoniskā orķestra, Tamperes simfoniskā orķestra un Norvēģijas ansambļa “Bit-20” viesmūziķis. Mūziķis saņēmis “Lielo mūzikas balvu 2004” par spožu solo veikumu un to pašu balvu 2012. gadā kategorijā “Par izcilu darbu ansamblī”.

 

Varbūt noder!!

Austrijas garīgās mūzikas koncerts: 31. VIII 19.00 Rīgā, Sv. Pētera baznīcā

Biļetes: “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: 7 – 25

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+