Kultūra
Mūzika

Gatavojot koncertu, atklāj īsto dziesmas “Man šodien astoņpadsmit gadu” autoru 16


Koncertsērijas “Radošais serpentīns” radošā grupa.
Koncertsērijas “Radošais serpentīns” radošā grupa.
Publicitātes foto

Gatavojot vērienīgo koncertu sēriju “Melodiju serpentīns”, kas jau šonedēļ sāksies atjaunotajā VEF Kultūras pilī un kurā skanēs 20. gadsimta otrās puses klausītāju iecienītākās latviešu estrādes melodijas, atklāta kāda vēsturiska nepilnība – vienai no dziesmām norādīts un sabiedrībā tiek lietots nepareizs vārdu autors, informē koncerta producenti.

Nepilnība atklāta, gatavojot informāciju par Margaritas Vilcānes savulaik izpildīto Ģederta Ramana komponēto dziesmu “Man šodien 18 gadu”, un to palīdzējuši novērst muzikālās apvienības “Vintāža” pārstāvji.

“Ilgu laiku par dziesmas vārdu autoru uzskatīts un materiālos norādīts Alfreds Krūklis, taču patiesībā šīs dziesmas vārdus sacerējusi Ārija Silabriede, tolaik – dzejnieka Krūķļa sieva, kura pagājušā gadsimta vidū bija ļoti ražīga bērnu dzejas autore,” stāsta Zaiga Barvida “Untitled” projektu vadītāja.

Kā stāsta muzikoloģe Daiga Mazvērsīte, tieši Ārijas Silabriedes (1925-1991) radītais vārdu vienkāršais rotaļīgums savulaik nodrošināja dziesmai fantastiskus panākumus.

Informācija par nepareizi norādītiem autoriem nodota Autortiesību un komunicēšanas konsultāciju aģentūrai/ Latvijas Autoru apvienībai (AKKA/LAA), izdevniecībai “Micrec”, Latvijas radio, kā arī citām institūcijām, pauda Barvida.

“Mēs priecājamies, ka kopīgiem spēkiem ir izdevies novērst šo patiesībā traģisko vēsturisko nepilnību un turpmāk labi zināmā dziesma tiks norādīta ar tās pareizo autori un, iespējams, iegūs pavisam citu noskaņu,” stāsta koncertsērijas “Melodiju serpentīns” producents Mārcis Gulbis.

Koncertsērija “Melodiju serpentīns” skanēs 6., 7., 12., 18., 19., 20., 26., 27. un 28. decembrī plkst. 19 atjaunotajā VEF Kultūras pilī.

LA.lv