×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Otrdiena, 22. maijs, 2018
23. aprīlis, 2016
Drukāt

Ģentē ar ovācijām uzņem Aurēlijas un Vestarda Šimkus uzstāšanos

Foto: Ārlietu ministrijaFoto: Ārlietu ministrija

Piektdienas, 22. aprīļa vakarā, Ģentes Sv. Vincenta kultūras kapelā ar latviešu pianisma zvaigžņu Aurēlijas un Vestarda Šimkus dubultu solokoncertu tika atzīmēta Latvijas un Flandrijas reģiona sadarbības līguma 20. gadadiena, informē Ārlietu ministrija.

Abu pianistu sagatavotu programmu, kurā tika atskaņoti gan pašu sacerēti skaņdarbi, gan arī klasiķu – Franča Šūberta, Ferenca Lista, Johanna Sebastiana Baha un Aleksandra Skrjabina –kompozīcijas klavierēm, publika uzņēma ar ovācijām, stāvot kājās.

Abi mūziķi savu koncertu bija veidojuši kā sarunu ar klausītājiem, daloties pārdomās par mūzikas nozīmi viņu dzīvē un to, kādas emocijas viņos raisa katra koncertā izpildītā kompozīcija. Kā sarunā ar skatītājiem atzina Aurēlija Šimkus, mūzika viņai sniedz emocijas, kuras nav iespējams gūt ikdienā, savukārt Vestards Šimkus, atbildot uz jautājumu, kas liek viņam spēlēt klavieres, atbildēja: “Tie esat jūs, mani klausītāji, un jūsu mīlestība uz mūziku.”

Goda viesu vidū bija Flandrijas reģiona valdības pārstāvji, kā arī Lietuvas vēstnieks Beļģijā Gedimins Varvolis un Igaunijas vēstniecības pagaidu pilnvarotā lietvede Kristi Landa. Arī Lietuva un Igaunija šogad atzīmē sadarbības līguma noslēgšanas ar Flandrijas reģionu 20. gadadienu.

Koncertu sadarbībā ar Latvijas vēstniecību Beļģijā rīkoja Ģentē dzīvojošais mūzikas zinātnieks Ēriks Vertrīsts.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+