foto – sabrenoise.com

Girgensons sāk ar vārtiem, “Sabres” ar zaudējumu (video) 0

Latviešu uzbrucējs Zemgus Girgensons ceturtdien guva vārtus arī savas otrās Nacionālās hokeja līgas (NHL) sezonas pirmajā mačā, tomēr tas neglāba viņa pārstāvēto Bufalo “Sabres” komandu no zaudējuma.

Krievi nāk virsū kā melna nakts.. Ukraiņi nosauc laiku, kad vairs nevarēs noturēt fronti – ne ieroču, ne spēka nav
10 produkti, kuri traucē notievēt. Arī tādi, kurus uzskatām par veselīgiem
FOTO. Apskati, kāda automašīna bija pati populārākā tavā dzimšanas gadā! 70

Sezonas ievadā aizvadītās sezonas līgas vājākā vienība “Sabres” ar rezultātu 1:3 (0:0, 1:1, 0:2) savā laukumā piekāpās Kolumbusas “Blue Jackets”.

Mača rezultāts tika atklāts sešas minūtes pirms otrās trešdaļas beigām, kad izcēlās “Blue Jackets” spēlētājs Džeks Skils, tomēr jau pusotru minūti vēlāk Girgensons uzņēma ripu neitrālajā zonā un ar lielisku individuālo darbību aizslidoja līdz pat vārtiem, panākot izlīdzinājumu 1:1.

Trešās trešdaļas otrajā pusē vārtus “Blue Jackets” rindās iemeta arī Kems Etkinsons un Artjoms Aņisimovs, nodrošinot viesiem uzvaru.

Kopā šajā mačā Girgensons laukumā pavadīja 15 minūtes un 19 sekundes, izceļoties ar diviem metieniem pa vārtiem un vienu bloķētu raidījumu. Latvietis uzvarēja astoņos no 15 iemetieniem, kuros piedalījās, cīņu noslēdzot ar pozitīvu lietderības koeficientu +1.

Tieši Girgensons tika atzīts par otro spožāko zvaigzni mačā, atpaliekot vien no Etkinsona.

“Sabres” vārtsargs Jūnass Enrots mačā atvairīja 37 metienus, kamēr viņa konkurentam otrā laukuma pusē Sergejam Bobrovskim nācās saskarties vien ar 22 raidījumiem.

“Uzskatu, ka parādījām labu sniegumu,” pēc mača izteicās “Sabres” galvenais treneris Teds Nolans, kurš vēl šī gada pasaules čempionātā vadīja arī Latvijas valstsvienību. “Iespējams, bija pārāk liela nervozitāte pirms sezonas pirmās mājas spēles, bet puiši tiešām vēlējās uzvarēt.”

“Cerēju, ka mans vārtu guvums dos jaunu cīņassparu komandai, tomēr tas bija pašās otrās trešdaļas beigās. Savukārt uz trešo trešdaļu iznācām nedaudz lēni,” secināja Girgensons.

Zīmīgi, ka pērn, debitējot NHL, Girgensons vārtus sezonas pirmajā mačā guva ar savu karjeras pirmo metienu.

Pašlaik 20 gadus vecais Girgensons pagājušajā sezonā NHL 70 mačos guva astoņus vārtus un veica 14 rezultatīvas piespēles.

Nākamo maču “Sabres” aizvadīs sestdien, kad viesos spēkosies ar Čikāgas “Blackhawks”.

Kā zināms, šajā sezonā “Sabres” treneru kolektīvam pievienojušies vēl divi bijušie Latvijas izlases treneri Artūrs Irbe un Toms Kūlens.

Iepriekšējā sezonā “Sabres” komanda 82 spēlēs tika vien pie 52 punktiem, kļūstot par vājāko visā līgā.