Mobilā versija
+0.5°C
Niklāvs, Nikola, Nikolajs, Niks
Otrdiena, 6. decembris, 2016
1. septembris, 2014
Drukāt

Godinās latviešu Pasaku tēvu

Foto: vieglicelot.lvFoto: vieglicelot.lv

Rīt, 2. septembrī, plkst. 12 Džūkstes pagasta kapos notiks atceres sarīkojums pasaku vācējam Ansim Lerhim-Puškaitim (1859-1903), kas tiek dēvēts arī par pasaku tēvu, vēsta Džūkstes Pasaku muzeja vadītāja Regīna Jefremova.

Šajā dienā aprit 155 gadi kopš Anša Lerha-Puškaiša dzimšanas. Viņš bija pasaku un teiku vācējs, rakstnieks, skolotājs un aktīvs sabiedriskais darbinieks. Viņa mērķis bija caur latviešu teikām un pasakām attīstīt bērnos domāšanu, iztēli, atklāt dabas spēku, ticību labajam, izceļot latviešu darba tikumu un citas latviskās dzīves vērtības, tādā veidā veicināt latvisko identitāti un pašapziņu.

A. Lerha-Puškaiša dzīve un darbība noritēja Džūkstes pagasta Lanceniekos, tāpēc Džūkstes Pasaku muzejs ir vieta, kur tiek iedzīvināta A. Lerha-Puškaiša laika vide, vieta, kur atdzimst pasakas, kur ikvienam ir dota iespēja, izdzīvot un sajust tās.

Jefremova stāsta, ka pēc atceres pasākuma Džūkstes pagasta kapos, Džūkstes Pasaku muzejā notiks sarunas un diskusijas par muzeja tālākattīstības iespējām un virzieniem.

Pievienot komentāru

Pazīstamajai dziedātājai Marinai Rebekai pasniegs Triju Zvaigžņu ordeniOtrdien, 6. decembrī plkst. 13 izcilajai latviešu operdziedātājai Marinai Rebekai pasniegs Latvijas valsts augstāko apbalvojumu – Triju zvaigžņu ordeni, savukārt jau janvārī mūsu titulēto dziedātāju redzēsim komponista Gaetāno Doniceti operas "Marija Stjuarte" koncertuzvedumā.
Draugiem Facebook Twitter Google+