×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
8. maijs, 2014
Drukāt

Godzilla svin savu sešdesmito jubileju

Publicitātes fotoPublicitātes foto

2014. gadā apaļu jubileju atzīmē viens no populārākajiem kinofilmu nezvēriem – Godzilla (japāņu valodā – Gojira). Godzilla ir japāņu fantastikas un šausmu filmu žanra “tokusatsu” pārstāvis. Pirmā filma par milzu nezvēru, kurš radies no radiācijas izraisītām mutācijām, iznāca 1954. gadā ar kompānijas “Toho” un režisora Iširo Hondas gādību. 1954. gadā, nepilnus desmit gadus pēc Hirosimas un Nagasaki katastrofām, japāņu apziņā šis nezvērs tika uztverts kā simbols atomieročiem un to radītajam postam.

Pirmajās kinofilmās Godzilla postīja Japānas pilsētas, bet vēlākajās lentēs aizstāvēja valsti no dažādiem citiem milzu briesmoņiem. Lai arī Japānā veidotajās filmās šis varonis ir cīnījies ar tādiem radījumiem kā Mothra, Megalons, kā arī mehanizētu robotu Mehagodzillu un citiem nezvēriem, pats Godzilla vienmēr ir ticis uzskatīts par draudu cilvēcei gluži tāpat kā atomieroči un nepārdomāti, videi kaitīgi eksperimenti. Kopš pagājušā gadsimta piecdesmitajiem gadiem studija “Toho” ir radījusi 28 kinolentes par Godzillu, bet pats milzu radījums ir kļuvis par vienu no populārākajiem briesmoņiem popkultūrā – ir publicētas grāmatas sērijas un komiksi, kā arī uzņemti TV seriāli, izdotas videospēles un radīti neskaitāmi produkti ar šo tēlu.

2014. gadā, atzīmējot sešdesmito gadskārtu kopš pirmizrādi piedzīvoja pirmā “Godzilla”, uz lielajiem ekrāniem iznāk jauna Holivudā tapusi filma par Godzillu, kas tapusi studijā “Warner Bros.”. Studija “Warner Bros.” kopā ar producentu apvienību “Legendary Pictures” tiesības uzņemt jaunu versiju par Godzillu iegādājās 2010. gadā. Jaunā filma, kas uz ASV ekrāniem un citviet pasaulē, tostarp Latvijā, iznāk 16.maijā, ir otrais Holivudā tapušais projekts par ikonisko briesmoni (pirmā Holivudas versija iznāca 1998. gadā).

Video ar subtitriem latviski:

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+