Kultūra
Literatūra

Grāmatu svētki Kongresu namā 1


Rīgas Grāmatu svētkos varēs iegādāties 30 izdevēju piedāvāto literatūru.
Rīgas Grāmatu svētkos varēs iegādāties 30 izdevēju piedāvāto literatūru.
Foto – Evija Trifanova/LETA

Nedēļas izskaņā, 20., 21. un 22. oktobrī, Rīgas Kongresu namā jau 18. gadu norisināsies Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas rīkotie Rīgas Grāmatu svētki, šogad pulcējot 30 izdevējus – “Avots”, “Annele”, “Latvijas Mediji”, “Dienas Grāmata”, “Jāņa Rozes apgāds”, “Kontinents”, “Zvaigzne ABC”, “Latgales Studentu centrs”, “Liels un mazs”, “Madris”, “Mansards”, “Neputns”, “Pētergailis”, “Turība”, “Zinātne” u.c. – kuri piedāvās ne vien izdevīgas cenas, bet arī interesantu kultūras programmu.

Īpaši plaša tā sagatavota mazajiem lasītājiem – 21. oktobrī no plkst. 11.30 līdz 13 risināsies “BIKIBUKA festivāls”, kurā galvenajā lomā – BIKIBUKU sērijas 100. grāmatiņa (215. auditorija, “Liels un mazs”). Bet lielie lasītāji no plkst. 11.30 līdz 12.30 būs gaidīti literatūrzinātnieces Gundegas Grīnumas pētījuma “Viņpus Alpiem. Rainis un Aspazija Kastaņolā” atklāšanā (240. auditorija, “Mansards” ).

No plkst. 13 līdz 14 apgāds “Zinātne” ielūgs uz izcilās literatūrzinātnieces Līvijas Volkovas monogrāfijas “Rūdolfa Blaumaņa pašatklāsme: Rakstnieks un viņa adresāti vēstulēs un komentāros” atvēršanu (215. auditorija). No plkst. 13.30 līdz 14.30 noritēs tikšanās ar kultūras socioloģi, grāmatas “Saprast un piederēt” autori un darba “Rolands Beitners. Jūras romantiķa memuāri” priekšvārda autori Dagmāru Beitneri Le-Gallu (240. auditorija, apgāds “Madris”).

No plkst. 14 līdz 15 Somijas valsts simtgades zīmē notiks Johanna Sinisalo romāna “Saules kodols” atvēršana (“Pērtergailis”), kā arī no plkst. 14.30 līdz 15.30 – saruna ar Eiropas Parlamenta deputāti Sandru Kalnieti par viņas jauno grāmatu “Cinītis”, kas veltīta Latvijas diplomātiskā dienesta nesenajai vēsturei (“Jāņa Rozes apgāds”). Savukārt no plkst. 15 līdz 16 būs iespēja piedalīties rakstnieces Ingunas Baueres jaunā vēsturiskā romāna “Dieva riekšavā” atvēršanā – darbība noris 19. gs. sākumā, un tā centrā ir stāsts par izcilo latviešu būvmeistaru Mārci Sārumu (“Zvaigzne ABC”). Un vakarpusē – no plkst. 16 līdz 17 –, svinot rakstnieka Māra Runguļa 65. jubileju, notiks viņa jaunās grāmatas “Tobiass, Čārlijs un neredzamais spoks” atklāšana.

Visas trīs dienas darbosies arī grāmatu maiņas galds, par ko rūpēsies Rīgas Centrālā bibliotēka, un loterija, kurā varēs piedalīties ikviens, kura pirkums būs vismaz 7 eiro.

LA.lv