Mobilā versija
Brīdinājums +5.8°C
Vilnis, Raimonds, Laine
Sestdiena, 29. aprīlis, 2017
9. decembris, 2013
Drukāt

“Grammy” balvas nominantu sarakstā Latvijas Radio koris un “Sinfonietta Rīga”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

2014. gada “Grammy” balvas nominantu vidū ir divi Latvijas kolektīvi – Latvijas Radio koris un Valsts kamerorķestris “Sinfonietta Rīga” par igauņu komponista Arvo Perta mūzikas ieskaņojumu kompānijas ECM izdotajā albumā “Adam’s Lament”. Ieraksts ieguvis atzinību trīs nominācijās: par labāko kora sniegumu, labāko laikmetīgās mūzikas skaņdarbu un veiksmīgāko producenta darbu.

Kompaktdiska ieraksts notika 2011. gada novembrī Tallinas Nigulistes baznīcā. Diriģenta Tenu Kaljustes vadībā to ieskaņojuši Latvijas Radio koris, “Sinfonietta Rīga”, “Vox Clamantis”, Igaunijas Filharmonijas kamerkoris un Tallinas kamerorķestris.

Par augstvērtīgu vokālo pienesumu albumā Adams’s Lament prestižajai balvai nominēts Latvijas Radio koris kategorijā “Par labāko kora sniegumu”. Savukārt Arvo Perta opuss no šī ieraksta cīnīsies par gada labākā laikmetīgā skaņdarba titulu. No opusa nosaukumu aizguvis arī viss albums; šis skaņdarbs radīts 2009. gadā korim un stīginstrumentiem pēc divu Eiropas kultūras galvaspilsētu – Stambulas un Tallinas – pasūtījuma.

Par darbu pie albuma producēšanas “Grammy” balvai kategorijā “Gada producents” nominēts Manfreds Eihers, ECM ierakstu kompānijas dibinātājs un ilglaicīgs Arvo Perta mūzikas cienītājs.

“Grammy” ir pasaulē prestižākā balva par sasniegumiem mūzikas ierakstu jomā, ko ik gadu pasniedz 82 nominācijās. Balvu saņēmēji tiks paziņoti 2014. gada 26. februārī svinīgā ceremonijā Losandželosā.

Pievienot komentāru

Romana Sutas jubilejas izstādes atklāj ar teatralizētu procesijuGodinot izcilo latviešu mākslinieku Romanu Sutu viņa 121. dzimšanas dienā, piektdienas, 28. aprīļa vakarā Latvijas Nacionālais mākslas muzejs ar vērienu atklāja projektu "Romans Suta – 120. Universālā mākslas formula", kas norisinās divos muzeja departamentos – LNMM galvenajā ēkā un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā.
Draugiem Facebook Twitter Google+