Foto – LETA

Grozījumi likumā par mācību līdzekļiem varētu stāties spēkā septembrī 0

Ja valsts atradīs finansējumu, tad grozījumi likumā par mācību līdzekļu pieejamību varētu stāties spēkā septembrī. Savukārt naudas neatrašanas gadījumā izmaiņas notiks 2014.gadā, aģentūrai LETA sacīja Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētāja Ina Druviete (V).

Reklāma
Reklāma
10 produkti, kuri traucē notievēt. Arī tādi, kurus uzskatām par veselīgiem
FOTO. Apskati, kāda automašīna bija pati populārākā tavā dzimšanas gadā! 69
Pirmās pazīmes jau ir: Bijušais NATO komandieris brīdina par Kremļa iespējamiem uzbrukuma plāniem saistībā ar NATO mācībām Baltijas jūrā 3
Lasīt citas ziņas

Kā ziņots, Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) izstrādājusi valsts un pašvaldības atbildības sadalījumu mācību līdzekļu finansēšanā, kā arī noteikusi, ka vecākiem par saviem līdzekļiem bērni ir jānodrošina tikai ar individuālajiem mācību līdzekļiem un piederumiem jeb personiskās lietošanas priekšmetiem.

“Ja valsts iespējās ir nodrošināt [izmaiņu ieviešanai] nepieciešamo summu budžeta grozījumos, tad varētu runāt par šo likuma grozījumu stāšanos spēkā 2013.gada septembrī. Ja nē, tad jādomā, lai budžetā būtu finansējums 2014.gadā,” skaidroja Druviete.

CITI ŠOBRĪD LASA

Druviete pauda pateicību tiesībsargam par problēmas aktualizēšanu un Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Izglītības departamentam par profesionāli veikto darbu.

Tomēr problēma ir tāda, ka pašvaldībām finansējuma daļa par mācību līdzekļiem nav segta ar attiecīgu finansējumu. Daudzām pašvaldībām būs problemātiski nodrošināt nepieciešamos mācību līdzekļus jau šajā gadā, jo tam ir nepieciešami vairāki miljoni latu, skaidroja politiķe.

Nepieciešamie grozījumi Izglītības likumā ir jāvirza nevis cauri Saeimas komisijai, bet gan caur valdību, nodrošinot nepieciešamo valsts budžeta finansējumu, jo šajā gadījumā pašvaldībām tiek uzlikti papildu pienākumi, kas nav ierēķināti 2013.gada budžetā, akcentēja komisijas priekšsēdētāja.

Viņa piebilda, ka plāni ir steidzami jāsaskaņo ar Latvijas Pašvaldību savienību (LPS), kas sākumā netika izdarīts, lai šī “labā un pareizā ideja virzītos tālāk”.

Kā ziņots, ja šajā lietā būs nepieciešami būtiski budžeta līdzekļu pieprasījumi, jautājums tiks skatīts kontekstā ar 2014.gada budžetu, iepriekš skaidroja Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V). Savukārt, ja nepieciešamības pēc būtiskiem papildu līdzekļiem nav, tad šos grozījumus normatīvajos aktos varēs virzīt uz priekšu.

Izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis, komentējot LPS aplēses, ka pašvaldībām būs nepieciešami papildu 6,25 miljoni latu gadā, lai īstenotu IZM iecerēto, aģentūrai LETA sacīja, ka izvērtēs to, kā arī iepazīsies ar aprēķiniem, vienlaikus arī Finanšu ministrija izvērtēs, vai tas radīs papildu slogu pašvaldībām.

Reklāma
Reklāma

Jau vēstīts, ka iecerēts, ka mācību līdzekļu finansēšanas modelī valsts atbild par optimālo nodrošinājumu izglītības standarta apguvei, finansējot mācību literatūru, metodiskos līdzekļus, papildu literatūru un digitālos un elektroniskos mācību līdzekļus. Savukārt pašvaldība nodrošina tos mācību līdzekļus, kas nepieciešami lietošanai izglītības iestādei, nodrošinot modernu mūsdienu mācību vidi, piemēram, uzskates līdzekļus, didaktiskās spēles, digitālos un elektroniskos izdevumus un resursus, izdales materiālus, mācību tehniskos līdzekļus, iekārtas un aprīkojumu un mācību materiālus.

Tikmēr LPS norāda, ka pašvaldībām būs nepieciešami papildu 6,25 miljoni latu gadā, lai īstenotu IZM iecerēto, ka pašvaldībām no saviem līdzekļiem būs jānodrošina tie mācību līdzekļi, kas nepieciešami lietošanai mācību iestādēs.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.