×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.9°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
6. oktobris, 2016
Drukāt

Ievērojami samazinājies pedagogu atalgojums (15)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Gaidītā algas pieauguma vietā darba samaksa sarukusi par trešo daļu – tik ievērojamu samazinājumu skolotāju algu reforma nesusi Ikšķiles novada Tīnūžu pamatskolā. Jaunajā mācību gadā alga vidēji ir sarukusi par 308 eiro mēnesī, ceturtdien vēstīja raidījums “LNT Ziņas Sešos”.

Tas tāpēc, ka mazāka ir kļuvusi valsts dotācija skolotāju algām Pierīgas pašvaldībās.

“Esmu redzējusi tarifikāciju. Uzreiz varu pateikt – man ir vismaz 30% tas no algas, tas būtu mazāk. Tad jūs iedomājieties – praktiski par minimālo algu sanāk strādāt pedagogam,” stāstīja Tīnūžu pamatskolas skolotāja Irita Medne.

Ikšķiles novada skolotājiem ceturtdien ir algas diena. Lai novērstu algas dramatisko samazinājumu, no rīta tika sasaukta domes ārkārtas sēde. Deputāti nolēma no pašvaldības budžeta palielināt finansējumu skolotājiem, kas ļauj novērst algu samazinājumu. Ja dome to nevarētu atļauties, Tīnūžu pamatskolu nāktos slēgt, saka pašvaldības vadītājs.

“Mums pamatā pēc šī mērķdotācijas modeļa Tīnūžu skola ir jālikvidē. Jo šīs mērķdotācijas sedz, teiksim, no 22 skolotājiem tikai deviņiem skolotājiem pietiek algas samaksāt uz šī līmeņa, ko mums valsts piešķir. Nu kaut kā nav riktīgi,” komentē Ikšķiles domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš (V).

Lai novada skolotāji arī turpmāk saņemtu tik, cik pirms reformas, pašvaldība algām līdz gada beigām atvēlējusi 47 000 eiro, bet nākamajā gadā – 141 000 eiro, kas nozīmē, ka būs jātaupa uz citiem izdevumiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. Mūsu valstī Metro būvēt nedrīkst, Daugavpils HES – nē, cukurs jāiznīcina, nav jāražo, piegādās citi, Celulozes rūpnīcu būvēt – ko vēl sadomājuši, Latvijai papīru atgādās citi,, tiltu – nē, dārgi zelta vērtībā.
  Un REFORMAS. Ko jūs iedomājaties. Jānus Bordāns “krita”, ka iedomājās reformēt organizētās noziedzības iestādi (ārvalstu investoru secinājums bija) -Maksātnespējas administrāciju un tiesas, ministru padzīt (NA un Vienotība padzen), Augstāki izglītību reformēt? Ko jūs, aizskart šo eliti. Ministrs neprot komunicēt, sarunāt, ministru Ķīli – padzīt (Vienotība u.c ļaujas tam, pat TV izglītības bosi ņirgas izsaka ministra klātbūtnē, jo jūtas aizsargāti un droši). Ak, jā Reformu partija – nost tādu partiju, vēl ko izdomājuši, reformas. Valsts ierēdņu skaitu samazināt uz pusi – ko jūs? Tā 20 gadus runā un stop (TP, ZZS, Vienotība rullē, izsmej izcilu, gudru, bet vilku barā panaivs kā godīgs inteliģents valsts darbinieks Valdi Zatleru). Nu tagad Vienotība saņem pretī – re ko iedomājies Vienotības ministrs – reformēt izglītību, algas. Stulbums, kāda bosam nogrieza, kādam baram skolotāju nogrieza nelietderīgus maksājumus – ministru padzīt, nepopulārs, slikts. Vienotība dabū ar to pašu, pret ko rīkojās paši – viņiem neļauj izcelties ar reformām, kas sabiedrības acīs celtu popularitāti, ka Vienotība rīkojas, ka Vienotība neatbalstīs KNAB vadītāja pārvēlēšanu, kurš, kā man liekas, ir ar bērna, skolniecisku prātu, sikmanis, kas nav apdāvināts ar vadītāja spējām. Pagaidā uz “skatuves”nav nevienas nopietnas, kaut cik vēlamas partijas. Vienīgā par ko es balsotu – Vienotība, kur ir daudz gudru, spējīgu cilvēku, tādēļ jau to grib samīdīt, nodzīt no skatuves, lai Latvijā varu pilnībā pārņemtu oligarhija (pie tā vainīga lielā mērā pati Vienotība ar saviem grēkiem – nedzen projām nodevīgo sešīti, nedzen projām Zaķus, paši padzen savu valdību, kaut pati Vienotība, tāpat kā Zatlera partija bija – vismazāk sakompromitējusies, vai \ļoti maz, dažkārt nemaz.

 2. Un kurš par to atbildēs?

 3. Ja kāds domāja savādāk... Atbildēt

  Tas arī bija reformas galvenais mērķis – nesamaksāt. Bez tam- nelojālos varēs atlaist -par nepareizu attieksmi .
  Bet sev algas politiķi un deputāti gan nekad neaizmirst regulāri palielināt.

 4. Tā viņiem arī vajag! Viņu rīcībā ir visplašākā auditorija – bērni, jaunieši un to vecāki,bet to neizmanto. Sāciet priekšvēlēšanu kampaņu jau šodien. Svītrojiet no vēlēšanu sarakstiem nevis Šadurski bet Vienotību!

  • Kā iekšējie , tā arējie – no Sankpēterburgas un citurienes “troļļi” strādā, pelna krievu kapeikas un raksta aplamības.

 5. Jo mīklaināks algu aprēķins, jo labāk. IZM tikai jārada ilūzija, ka strādā pie izglītības reformas, bet jaunie likumi par tikumību un pareizo attieksmi ir tikai ziediņi… Ja protestēs, varēs piemērot šos likumus…

 6. Zurn’alists var’eja piemin’et cik tad skol’a tur b’ernu tiem 22 skolot’ajiem.

  • Skolēnu skaits nav skolotāja darba kvalifikācijas jautājums, bet gan Latvijas politiķu izgudrots jēdziens. Kā gan skolotājs bez kvalifikācijas ar 50 skolniekiem klasē var saņemt augstāku darba samaksu, ja pretī ir skolotājs ar augstāko kvalifikāciju ar 7 skolēniem klasē saņem minimālo darba algu.

 7. Ministram ordeni!

 8. Profesionālajās skolās pedagogi karās nost ar jauno stundu likmi un skaitu, Lai dabūtu kaut nedaudz tuvāku ciparu iepriekšējai algai. Protams daudziem slodzes nepietiek un viņi aiziet.

  • Ja slodzes nepietiek, tad skolotāji var pastrādāt kādā veikalā vai gaterī, vai fermā, vai benzīntankā. No rīta pusslodze skolā, bet pēcpusdienā darbs citur.

   • Policijā, skolā, valsts augstākajos amatos, pašvaldībās, deputāti sāks strādāt vienā darba vietā, kur jāstrādā pilnu darba dienu, nevis septiņās vietās pa stundai vai ierodoties au apspriedi reozi mēnesī, pasēdēt un paklausīties.
    Kas tas par policistu vai skolotāju, ja skraida pa skolām un katrā vietā grib saņemt pilnu algu.
    Kad arī šajā sfērā pārtrauks slaukt valsti?
    Kārlis Šadurskis, manā skatījumā, tāpat kā Ķīlis ir ļoti augstas klases ministri, personības un kā viņus nicina, par ko? Par to, ka strādā? Šī ir tā valsts, kur strādāt labi neļauj, tāpat kā KNABā.

    Kad beidzot valsts izies no stagnācijas un izšķērdības, no korupcijas?

 9. Robeža ir vaļā, ja kādai pedagoģei kaut kas nepatīk, tad lai brauc un vergo uz Īriju, Zviedriju, Vāciju vai citu valsti.
  Var Latvijā mēģināt pastrādāt kādā gaterī, tur nopelnīs krietni vairāk nekā skolā! Ja 308 eiro samazinājums ir 30% no algas, tad iepriekš skolotājas alga biju tuvu pie 1000 eiro. Uz priekšu – gaterī pelnīsi 3000 eiro mēnesī un darba apstākļi daudz labāki kā skolā: silts, labs gaiss, kafija ik pēc 15 minūtēm! Kādā fermā pie zemnieka – 2000 eiro mēnesī; gandrīz nekas nav jādara, jo fermās viss ir robotizēts! Var mēģināt strādāt par pirtsslotu sējēju – 7000 eiro mēnesī garantēti. Lauku skolotājas var mēģināt audzēt cūciņas – 5 gadu laikā kļūs par miljonārēm. Galu galā – vasarā var lasīt ogas; bet, ja kāda skolotāja kļūs par ogu un sēņu uzpircēju, tad vasarā tīrā pelņa 180 000 eiro mēnesī.
  Skolotājas, aizmirstiet par kaut kādu stulbu misiju un idiotisku sūtību. Pelniet naudu, taisiet biznesu. Uzspļaujiet bērnu mācīšanai! Tāpat tie bērni izaugs lieli, aizbrauks uz ārzemēm un nemaksās Latvijai nodokļus un pensionāriem pensiju.

Draugiem Facebook Twitter Google+