×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
23. marts, 2016
Drukāt

Infografika: Ko darīt, ja pludmalē pamanīts ronēns

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Rīgas Zoodārzā šogad jau nonākuši vairāki pludmalē atrasti ronēni; pirms censties palīdzēt dzīvnieciņam, pārbaudi, vai tas nepieciešams.

“Nedēļas sākumā no Kalngales piekrastes uz Rīgas Zoodārzu atveda ronēnu ar ļoti daudzām un dziļām strutojošām rētām uz visa ķermeņa. Diemžēl mazuli nācās iemidzināt. Otrdienas vakarā no Vecāķu pludmales tika nogādāts novārdzis, nepilnus 10 kilogramus smags (viegls!) ronēns,” stāsta Rīgas Zoodārza pārstāve Laura Līdaka

Tā kā tuvojas Lieldienas, kurās prognozē jauku un siltu laiku, daudzi cilvēki izvēlēsies pastaigu pa jūras krastu, kur ir visai liela iespēja sastapt ronēnu, Rīgas Zoodārzs skaidro, ko darīt un ko nedarīt, ja jūras krastā ir atrasts mazs ronēns.

Dabas aizsardzības pārvaldes izveidotā infografika būs labs palīgs, lai uzzinātu, kā vispareizāk rīkoties sastopot ronēnu pludmalē. Ikviens, kurš pludmalē atrod roņu mazuli, tiek aicināts nedzīt viņu ūdenī, nekaitināt un nebaidīt. Liels lūgums piesiet suņus pavadās, jo diemžēl nereti zoodārzā nonāk roņu bērni ar kostām un plēstām brūcēm… Par sastapšanos informējiet Dabas aizsardzības pārvaldes speciālistus pa tālr. 29198590. Viņi sazināsies ar reģionālajiem vides inspektoriem, kuri pieņems lēmumu, ko darīt tālāk – vai atstāt piekrastē vai nogādāt zoodārzā. Pašiem ronēnu pārvietot aizliegts, atgādina Līdaka.

Rīgas Zoodārzā gandrīz katru gadu tiek nogādāti Latvijas piekrastē nokļuvušie roņu mazuļi,pērn tie bija seši pelēkie roņi un viens pogainais ronis. Pārsvarā tie bija novārguši un/vai savainoti. Pateicoties zoodārza darbinieku pūlēm, lielu daļu “bēdubrāļu” izdodas izbarot mākslīgi. Daļa izaugušo roņu nonāk citos zooloģiskajos dārzos vai okeanārijos, savukārt pārējie tiek atlaisti brīvībā Baltijas jūrā. “Trīs pērn izbarotie pelēkie ronēni devās uz Maskavas zoodārzu, divus pelēkos ronēnus izlaidām Baltijas jūrā, viens pogainais ronēns aizbrauca uz Poliju,” pastāstīja Līdaka.

Jūras piekrastē nokļuvušo ronēnu izbarošanu Rīgas Zoodārzā jau vairākus gadus atbalsta Ventspils pilsēta.
INFOGR_ronu_mazuli_2016

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +20.2
Alūksne +15.2
Daugavpils +12.3
Saldus +16.8
Liepāja +12.5
Jelgava +14.8
Ventspils +18.0
Limbaži +16
Madona +12.1
Rēzekne +14.4
+16
+11
+9
Draugiem Facebook Twitter Google+