×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
9. oktobris, 2014
Drukāt

Anda Līce: Žēl par vēlēšanu plakātiem vējā izsviestās naudas (15)

Foto - LETAFoto - LETA

Labi, ka pēc vēlēšanām beidzas tukšā muldēšana un labumu solīšana un Latvijas pilsētu ielas un lauku ceļmalas atkal ir brīvas no plakātiem ar deputātu kandidātu kokainajiem ģīmjiem. Žēl tikai mūsu kopējās par tiem vējā izsviestās naudas – tik uzmācīga sevis piedāvāšana informācijas gadsimtā ir vienkārši nožēlojama. Vietās, kur sasprausti šie plakāti, daudzi no kandidātiem nekad nav bijuši. Viņi sen ir aizmirsuši, ko šodien nozīmē braukt ar sabiedrisko transportu ārpus Rīgas, nīkt noplukušās autoostās un pieturās, kur nav pat kārtīgas atejas, iet pa nepārskatāmiem lauku ceļiem, kuru grāvmalas ir aizaugušas ar krūmiem. Tā kā viņiem nav ne jausmas, kā patiesībā dzīvo viņu vēlētāji, man ļoti vērtīgs šķita padoms – no partiju sarakstiem svītrot pirmos piecus vai trīs kandidātus, kas ļautu izvirzīties jaunpienācējiem, tā teikt, apmainīties sastāvējušiem attiecīgās partijas ūdeņiem.

Sākoties tumšajiem rudens vakariem, Latvijas lauki kļūst uzkrītoši tukši – daudzu māju logi atkal ir tumši, jo uz pilsētām aizbrauc studējošie, uz ārzemēm – atvaļinājumus dzimtajā pusē pavadījušie.

Kas tad atliek? Labticīgie pensionāri, par kuru nākotni vārdos pēkšņi tā ir norūpējušies politiķi. Viņi nekaunas solīt bezmaksas pakalpojumus un dažādus labumus, ieskaitot piečuku vēlēšanu dienā, jo zina, ka liela daļa veco ļaužu vāji orientējas politikā un ekonomikā, ir pilni sarūgtinājuma, nekopj kritisko domāšanu, bet pakļaujas mirkļa emocijām.

Tā ir mūsu nelaime, ka mēs gan cilvēkus, gan parādības redzam plakani, tas ir, tikai no vienas puses, visbiežāk no tās, no kuras gribam redzēt. Nu ir īstais brīdis palūkoties uz tiem, kas sevi dēvē par kristīgiem cilvēkiem, kā viņi bausli “Tev nebūs nepatiesu liecību dot pret savu tuvāko” ir īstenojuši priekšvēlēšanu kampaņā. Tā ir balta patiesība, ka tieši no mums, vēlētājiem, ir atkarīga Latvijas nākotne. Mums nav nekādu tiesību pieprasīt atbildību no Saeimas un valdības, ja paši neizvēlamies atbildīgi. Man ir pilnīgi nesaprotama dažu pilsoņu pat tāda kā lepošanās ar to, ka viņi uz vēlēšanām nav gājuši. Jautājums, ko tad tu šeit dari un ko gribi no valsts? Ir jāpriecājas par katru gaišu logu gan mājās, gan cilvēku galvā.

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. Autore maldina lasītājus. Katrs izlietotais eiriks ir ieslīdējis kāda kabatā.

 2. пиво без водки – деньги на ветер!

 3. Viss. ko valsts saka ir meli. un viss kas valstij pieder, ir zagts.(F.Nīčše) manuprāt, nav ko piebilst

 4. Nākamajās velēšanās kādam jānodibina partija,kas par galveno solījumu paziņo vēlēšanu sistēmas maiņu,bet labākais variants ir tas ,ko savulaik izdarīja Kārlis Ulmanis.Citādi nav gaismas tuneļa galā.

 5. Kā vienmēr, autorei raksts ir izdevies. Tomēr gribas vietām iebilst. Diemžēl pirmo 3-5 kandidātu izsvītrošana arī nav pareiza. Kāpēc? Tie saraksta “zemākie” ir vēl nožēlojamākas pelēcības. Viņi (partiju spice) šīs niecības sarakstos pierakstīja “priekš mums”. Paskat, kas notiek “Vienotībā” pēc “zemāko” iekļūšanas Saeimā. Zatlera nodevēji, tagad jau kā citas partijas biedri, noorganizēja individuālās kampaņas un Saeimā tika. Ja būs izdevīgi, viņi nodos arī valsti. Tātad, problēma sarežģīta. Jāizglīto tauta un jāmaina tautas… mentalitāte. Negudrā, iebaidītā un piebarotā ierēdniecība, pārpirktie žurnālisti un viensētās dzīvojošie (daudzi pat Rīgā dzīvo, kā viensētā) situāciju uz labu neizmainīs.

 6. Būtu viņa Vidzemē, tad varbūt viss būtu ok.

 7. vienīgā reklāma kura man uzsita riebumu un nepatiku,tā bija SC ušakova bilde,vnk novērsos nelabumā,man tas cilveks liekulis,melis riebjās un viss SC riebjās!!!!!!

 8. Paldies, Anda! Pirmo rindkopu vajadzētu iekļaut deputāta zvēresta tekstā.

 9. Visiem, kuri dažādos veidos cenšas nozākāt tos, kuri nepiedalījās Saeimas vēlēšanās, gribu iespējami vienkārši un saprotami atbildēt.
  Iespējams, ka jums ir piemirsies, ko nozīmē vēlēt Saeimu. Tas nav tā, kā kad jūs izvēlaties sev frizieri, kurpnieku vai santehniķi. Tas nav arī tā, kā balsot par labāko sportistu, kinozvaigzni vai dziedātāju. Saeimas vēlēšanas ir mūsu valsts AUGSTĀKĀ pārvaldes orgāna vēlēšanas. Tas nozīmē, ka balsojot par kādu deputātu kandidātu, jūs esiet atzinuši viņu par piemērotu un atbilstošu šim ārkārtīgi svarīgajam valsts pārvaldes darbam. Bet valsts pārvaldē, protams, ir jāstrādā tiem apzinīgākajiem, gudrākajiem, izglītotākajiem godīgākajiem. Ja jūs nododat savu balsi par kādu deputātu kandidātu, tātad jūs atzīstat, ka šis cilvēks ir tieši tāds, jūs viņam uzticaties un piešķirat tiesības arī savā vārdā izlemt un kārtot valstiskas lietas.
  Bet, kas notiek mūsu, tā sauktajās vēlēšanās?
  Man priekšā noliek žūksnīti gatavu sarakstiņu, no kuriem laipni aicina vienu izvēlēties un iemest urnā. Es paskatos tajos sarkstiņos un redzu, ka godīgo, gudro un apzinīgāko vietā, manuprāt, tur ir sarakstīti blēži, tukši muldētāji, solījumu nepildītāji, ierāvēji, pērkamas dvēseles, valsts apzadzēji vai vienkārši pamuļķi, kuri gatavi pildīt jebkurus rīkojumus un pavēles, ko tiem dos kāda ietekmīgāka persona. Jā, ir starp viņiem arī cienījami cilvēki, par kuriem es labprāt nodotu savu balsi bet…. Bet man paskaidro, ka es drīkstu nobalsot tikai par vienu sarakstiņu, nevis par vairākiem cilvēkiem dažādos sarakstos. Pie kam viss ir iekārtots tik viltīgi, ka pat tad, ja es ņemu to vienu sarakstu, izvēlos to vienu cilvēku šajā sarkastā, visus pārējos nosvītroju un sarakstu iemetu urnā, es vienalga esmu nodevis savu balsi par visu šo sarakstā minēto zagļu un blēžu kompāniju kopumā. Vēl trakāk – ja manis izvēlētais sarakasts nepārvar 5% barjeru, tad mana nodotā balss vispār tiek pieskaitīta pavisam citam sarakstam, kurš to barjeru ir pārvarējis. Vai tad tā ir brīva un demokrātiska izvēle? Vai tās vispār ir vēlēšanas? Kādēļ lai es šādā negodīgā spēlē piedalītos?!
  Es neko neteiktu, ja tā būtu kāda atrakcija, izklaidējošs pasākums, nu kaut vai totalizators zirgu skriešanās sacensībās. Izdarīji nepareizo izvēli, kļūdījies, naudu pazaudēji, kam negadās. Bet šeit taču notiek mūsu valsts AUGSTĀKĀ PĀRVALDES ORGĀNA vēlēšanas!!! No iznākuma ir atkarīga visas mūsu valsts mūsu un mūsu bērnu nākotne. Bet man, tāpat kā visiem citiem vēlētājiem netiek dota iespēja izvēlēties. Mums tikai piedāvā ar piedalīšanos akceptēt jau gatavu izvēli. Izvēli, kura mums nav pieņemama. Tad kādēļ, lai es tur piedalītos?! Es arī nepiedalījos! Un nenobaidīsiet mani ne ar krieviem, ne amerikāņiem, ne nēģeriem. Es vienalga neatbalstīšu tādu cilvēku iecelšanu augstākajā valsts pārvaldes orgānā, kuriem es neuzticos.Es negribu būt līdzvainīgs savas valsts izlaupīšanā un izsaimniekošanā.
  Mūs – tos, kuri apzināti boikotējām šo vēlēšanu farsu tagad sauc par neizglītotiem, dumjiem bezsmadzeņu radījumiem un apvaino pienākuma nepildīšanā pret valsti. Bet kur ir tā jūsu gudrība tik vieglprātīgi attiekties pret to cilvēku izvēli, kuri mūsu vārdā turpmāk pārvaldīs valsti?! Vai tiešām mūsu pienākums pret valsti ir šķirot un celt valsts augstākajos amatos neuzticamus cilvēkus, vai tomēr pieprasīt savas tiesības uz patiesi demokrātiskām vēlēšanām?

  • Parezi pateikts,bet no taa nekas nemainiiisaies ari tad ja ,,veeleet,, aizies 10% balstiesiigo.

   • Vēlēšanu boikots ir vienīgā loģiskā iespēja kaut ko mainīt. Citas iespējas vienkārši nav. Partijas nekad no laba prāta neies zāģēt to zaru, uz kura pašas sēž. Un nav taisnība, ka mazs vēlētāju % neko neiespaidos. Var jau tie mūsu varturi rakstīt likumus, ka arī viena vēlētāja piedalīšanās vēlēšanās ir pietiekama, tomēr šādi ievēlētā vara nebūs leģitīma vispirms jau pasaules sabiedrības acīs. Un tam nav maza nozīme. Ne jau velti valdošais režīms tik izmisīgi visus cenšas pierunāt iet uz vēlēšanām – “balsojiet par ko gribiet, metiet urnās kaut tukšus konvertus, tikai aizejiet vēlēt!” Jau tagad mūsu jaunievēlētājai valdībai var teikt ka jums nav tiesību runāt un rīkoties tautas vārdā, ja gandrīz puse no tautas atteicās balsot par jums – tātad nedeva tiesības runāt savā vārdā.

    • Neko dumjāku par Žuļa tekstu sen nav nācies lasīt.Cilvēks nesaprot pašas elementārākās lietas,bet tas viņu netraucē aicināt citus “kaut ko mainīt,boikotējot vēlēšanas”.
     Te pat īsti nav ko komentēt.Vien piebildīšu – varbūt labi,ka tādi “žuļi”neiet balsot,jo tad viņi tiešām ar savu aprobežotību nekādi neietekmē pārējos.

  • … bet Žulim tak 100% taisnība; savukārt “skumjām” gribu veltīt krievu dzejnieka vārdus – ГОЛОСУЙ НЕ ГОЛОСУЙ – всё равно получишь …

Draugiem Facebook Twitter Google+