Uncategorized

Izraēla izvieto pretraķešu sistēmas bateriju pie Ēģiptes robežas 0

Foto – AFP

Izraēlas armija izvietojusi tuva darbības rādiusa pretraķešu sistēmas “Dzelzs kupols” bateriju netālu no robežas ar Ēģipti, informējusi armija.

“Baterija pašreiz izvietota netālu no Elatas” Sarkanās jūras piekrastē, teikts armijas paziņojumā, piebilstot, ka baterijas izvietošana ir daļa no “Dzelzs kupols” izmantošanas programmas, kas paredz laiku pa laikam mainīt bateriju atrašanās vietu. Kāda Izraēlas aizsardzības nozares amatpersona atklāja, ka baterija Elatas apkaimē atrodas jau kopš pirmdienas un šī ir pirmā reize, kad “Dzelzs kupols” sistēma izvietota šīs pilsētas tuvumā. Amatpersona arī uzsvēra, ka baterijas izvietošana nav saistīta ar operatīviem mērķiem.

Pēdējā laikā spriedze šajā reģionā ir saasinājusies. Izraēlas varasiestādes ziņoja, ka 17. jūnijā divas no Ēģiptes Sīnāja pussalas izšautas raķetes eksplodēja Izraēlas dienvidos. Savukārt 5. aprīlī no Sīnāja pussalas izšauta raķete trāpīja Elatai.

Pagājušajā mēnesī saasinājās situācija arī Gazā un tās apkārtnē, kad uzbrukumā no Sīnāja pussalas dzīvību zaudēja Izraēlas civiliedzīvotājs. Sešu dienu ilgajos atriebības uzbrukumos, kas sākās 18. jūnijā, tika nogalināti 15 palestīnieši un desmitiem ievainoti. Savukārt palestīniešu kaujinieki pret Izraēlu izšāva vairāk nekā 150 raķetes, ievainojot piecus cilvēkus.

LA.lv