×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
25. jūnijs, 2014
Drukāt

Polijā izvēršas noklausīšanās skandāls (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Polijā turpina plašumā vērsties noklausīšanās skandāls, kas satricinājis premjerministra Donalda Tuska vadīto centriski labējo valdību.

Atklātībā nonākuši jauni slepeni noklausītu ministru sarunu ieraksti, saskaņā ar kuriem ārlietu ministrs Radoslavs Sikorskis (attēlā) esot izteicies, ka Polijas alianse ar ASV esot “bezjēdzīga”. Kā vēstīja žurnāls “Wprost”, slepeni ierakstītā sarunā ar bijušo finanšu ministru Jaceku Rostovski Sikorskis esot izteicies, ka “poļu-amerikāņu alianse ir bezjēdzīga, pat kaitīga, jo dod poļiem viltus drošības sajūtu”. “Pilnīgs stulbums. Mēs iesaistīsimies konfliktā ar Vāciju, ar Krieviju un uzskatīsim, ka viss ir kārtībā, jo esam atsūkājuši amerikāņiem,” piebildis ārlietu ministrs. Kaut kad šī gada pavasarī izdarītajos ierakstos Sikorskis šķietami saka, ka poļi cieš no “nēģeru” mentalitātes. “Polijas problēma ir tā, ka mums piemīt ļoti tukšs pašlepnums un zems pašnovērtējums,” izteicies Sikorskis, kuru Varšava gatavojas piedāvāt kā nākamo ES augstāko pārstāvi ārlietās. Polijas opozīcija jau pēc pirmo ierakstu publiskošanas pieprasījusi pirmstermiņa vēlēšanu izsludināšanu, taču Tusks noraida valdības iespējamo demisiju.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Manuprāt, Sikorskis neko nepareizu nepateica. Viņam var pārmest politkorektuma trūkumu un slenga lietošanu, bet tas arī viss. Attiecībā uz teiktā saturu, Sikorskim ir taisnība gan par amerikāņiem, gan par pašiem poļiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+