×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
22. janvāris, 2014
Drukāt

Jaunā valdība centīsies “aizvilkt” līdz vēlēšanām, uzskata politologi (4)

Foto: LETAFoto: LETA

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Einārs Cilinskis (no kreisās), tieslietu ministre Baiba Broka, satiksmes ministrs Anrijs Matīss, iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis, labklājības ministrs Uldis Augulis, finanšu ministrs Andris Vilks, veselības ministre Ingrīda Circene, Valsts prezidents Andris Bērziņš, Ministru prezidente Laimdota Straujuma, Valsts kancelejas direktore Elita Dreimane, aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis, ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs, izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete, ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis un kultūras ministre Dace Melbārde piedalās jaunās valdības pirmajā sēdē.

Jaunā valdība centīsies “aizvilkt” līdz rudenī gaidāmajām Saeimas vēlēšanām, nepieņemot nekādus revolucionārus lēmumus, atzina aptaujātie politologi.

Socioloģisko pētījumu kompānijas “Latvijas fakti” vadītājs Aigars Freimanis pauda, ka faktiski jaunās valdības uzdevums ir “aizvilkt” līdz nākamās Saeimas vēlēšanām, un no tās nevajag gaidīt kaut kādus lielus pārsteigumus vai ko tamlīdzīgu.

“Pozitīvi ir tas, ka šajā valdībā, salīdzinot ar iepriekšējo, ir ievērojami mazāk tādu ministru, kas radītu gaidas sabiedrībā ar solījumiem solījumiem par gaidāmajām reformām, kuras tā īsti nav spējīgi realizēt ne paši valdības locekļi, ne arī viņu rīcībā esošie resursi. Šobrīd pie varas ievērojami mazāk ir cilveku, kuri solītu to, ko nav spējīgi izdarīt, un tas ir ievērojami labāk komunikācijā ar sabiedrību,” tā Freimanis.

Viņš arī norādīja, ka acīmredzami jaunā valdība ir veidota tā, lai jebkurā brīdī kādai no tajā ietilpstošajiem spēkiem, izņemot “Vienotību” var būt nenozīmīga loma. “Šis modelis ir tāds, kas ļauj “Vienotībai” vajadzības gadījumā uzsist dūri galdā,” piebilda Freimanis.

Savukārt politologs Jānis Ikstens atzina, ka šobrīd pie varas ir nonākusi kompromisa valdība bez revolucionārām tieksmēm.

“Var teikt, ka galvenokārt pašreizējās valdības ministri ir noskaņoti mierīgi pavadīt laiku līdz vēlēšanām, izņemot dažus, kuri ir ieinteresēti Eiropas naudas apgūšanā – tas ir jautājums, no kura ir atkarīga valsts attīstība ilgtermiņā,” sacīja Ikstens. Protams, šai valdībai būšot jārisina arī jautājumi, kas saistīti ar nacionālo aviokompāniju “airBaltic” un uzņēmumu “Liepājas metalurgs”, taču jebkurā gadījumā neesot sagaidāms, ka tā izšķirsies par kādu ārkārtas lēmumu pieņemšanu.

Jau ziņots, ka Saeima trešdien ārkārtas sēdē apstiprināja jaunās valdības sastāvu ar premjeri Laimdotu Straujumu (“Vienotība”). Par balsoja 64 deputāti.

Finanšu ministra amatā iecelts līdzšinējais ministrs Andris Vilks (“Vienotība”), izglītības un zinātnes ministres amatā – Ina Druviete (“Vienotība”). Veselības ministres amatā paliks Ingrīda Circene (“Vienotība”), satiksmes ministra krēslā – bezpartejiskais ministrs Anrijs Matīss.

Labklājības ministra amatā iecelts Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) valdes priekšsēdētājs Uldis Augulis, zemkopības ministra – ZZS pārstāvis Jānis Dūklavs, aizsardzības ministra – ZZS valdes loceklis un Latvijas Zaļās partijas līdzpriekšsēdētājs Raimonds Vējonis.

Nacionālās apvienības (NA) virzītā kultūras ministre Dace Melbārde amatā paliek arī nākamajā valdībā. Par vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru iecelts NA Saeimas frakcijas vadītājs Einārs Cilinskis, bet tieslietu ministres amatā – Rīgas domes NA frakcijas priekšsēdētāja Baiba Broka.

Iekšlietu ministra amatā arī jaunajā valdībā atstāts Rihards Kozlovskis (Reformu partija,RP), arī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (RP) savu krēslu neatstāj. Savukārt ekonomikas ministra amatā iecelts iepriekšējais izglītības un zinātnes ministrs Vjačeslavs Dombrovskis (RP).

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Redzot cik neadekv’ti Straujuma reaģē uz jebkurām iebildēm,rodas šaubas par šīs valdības ilglaicīgumu.

  2. Kā aizvilkt uz vēlēšanām vēlētājus nākošās vēlēšanās? Vai par to pie garā galda sēdoši,virs kura kā izsmiekls rēgojas ,,viens likums viena taisnība visiem,,. Redzot to cirku ap KNAB,MAKSIMU,METALURGU un to kas negaidīti vēl parādīsies parādīsies pāriet visa apetīte reizi 4 gados uz pāris minūtēm nodarboties ar lielo politiku ,lai beigās piedzīvotu kārtējo vilšanos.

  3. Jaunās valdības neizlēmība nacionāli svarīgos jautājumos, kas atspoguļoti valdības deklarācijā, liecina, ka tā atbilst Bērziņa izpratnei nevis Latvijas valsts interesēm.

Draugiem Facebook Twitter Google+