×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
20. janvāris, 2016
Drukāt

Jaunajā personālizstādē Ritums Ivanovs atteicies no svītru tehnikas

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ritums Ivanovs, "Pašportrets".

Kuldīgas mākslas namā no 23. janvāra būs apskatāma Rituma Ivanova personālizstāde “Kadru tvērējs”, LA.lv pavēstīja Kuldīgas Mākslinieku rezidences pārstāvis Uldis Pētersons.

Pētersons stāsta, ka izstāde ir turpinājums mākslinieka un Kuldīgas Mākslinieku rezidences sadarbībai, kas aizsākas 2013. gadā. Izstādē apskatāms arī īpašs Rituma Ivanova pašportrets, kura radīšanā piedalījušies vairāki Kuldīgas Mākslas skolas audzēkņi. Līdzās eksponētie dažādos laika posmos tapušie pašportreti, piedāvā skatītājam iesaistīties savdabīgā spēlē, kur katrs pats var kļūt par kadru tvērēju, izvēloties savu skatupunktu.

Jaunākajā sērijā “Raugoties saulē”, kuru inspirējis mākslas rezidencē Abu Dabī pavadītais laiks un kurā, kā Ivanova daiļradei raksturīgi, attēloti tuvi un pazīstami cilvēki, mākslinieks atteicies no sev tik tuvās svītru tehnikas.

Izstādē vienuviet skatāmi darbi no dažādā laikā tapušām darbu sērijām. “Ir interesanti reizēm pārskatīt esošās lietas un saprast, kā no jau gatavām gleznām rodas jauns konteksts,” tā Ritums Ivanovs reflektē par izstāžu veidošanu.

Līdzās jaunākajam ciklam “Raugoties saulē” izstādē redzami darbi no sērijām: “Ilūzijas Simbols”, “Sapņotāji”, “Erotiskā Filma” un “Zvaigznes gaismas staros”, kuros caur vizuālo prizmu aplūkota tā kultūra, kas ir laiku rādoša un mūsdienas raksturojoša.

Izstādi atvērs 23. janvārī plkst. 16 Kuldīgas mākslas namā, tā būs apskatāma līdz 13. martam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+