Horoskopi un mistika

Kā nelabais un viņa suņu varza naktīs medī cilvēkus. Baisi senču ticējumi 16

Ir daudz dažādu noslēpumainu, dažkārt varbūt pat uzjautrinošu ticējumu par konkrētām lietām un to kombinācijām, ar kurām sastopoties cilvēks vai viņa tuvinieki var gaidīt atnākam nelaimi. Tiesa, tie, kuriem ar kaut ko tādu patiešām nācies saskarties, smieties nedomā…

Piemēram, ir tāds ticējums, ka dažkārt velns iznāk zemes virsū, lai pamedītu dzīvus cilvēkus un paņemtu sev līdzi viņu dvēseles. Tad neradījums izveido sev svītu, tajā ņemot mocībās bojā gājušus miroņus un veselu varzu smilkstošu suņu, kas savulaik bijuši nekristīti jaundzimušie cilvēkbērni.

Šādi medījošo dēmonu pulki naktīs neganti auļo, pātagojot zirgus un šaušalīgi pūšot ragus. Ikvienu, kurš patrāpās tiem ceļā, tie vispirms notriec no kājām, bet tad aizved sev līdzi nezināmā virzienā, un neviens nekad vairs no turienes neatgriežas.

Vienīgais vieds, kā var aizsargāties no velna un viņa svītas, tiklīdz jau no attāluma var sajust to tuvošanos, esot nokrist ar seju pret zemi un stingri ieķerties krūmu zaros vai koku saknēs, lai nakts mednieki savu upuri nespēj aizvilkt līdzi.

Savukārt ikvienu, kurš tomēr sadūšojies pacelt galvu un ieskatīties sejā velnam, sagaida nelāgs liktenis – tādi drosminieki parasti vai nu drīz sajūk prātā, vai vienkārši uz vietas ņem un nomirst.

LA.lv