×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
5. aprīlis, 2013
Drukāt

Kā zēla spirta kontrabanda


Foto - Iveta Kalniņa un Ieva Zilvere un fotoreprodukcijas no Igaunijas filmu arhīva, Igaunijas Jūrmalnieku muzeja, Igaunijas Jūras muzeja un Igaunijas Nacionālā muzeja krājumiemFoto - Iveta Kalniņa un Ieva Zilvere un fotoreprodukcijas no Igaunijas filmu arhīva, Igaunijas Jūrmalnieku muzeja, Igaunijas Jūras muzeja un Igaunijas Nacionālā muzeja krājumiem

Sadarbībā ar Igaunijas muzejiem Salacgrīvas muzejā skatāma interesanta izstāde ”Spirta kontrabandisti”, kas stāsta par šo aizliegto rūpalu Igaunijā 19. gs. 20. – 30. gados.

 

Līdzīga kontrabanda bijusi arī Latvijā. Lai gan toreizējā Latvijas likumdošana bija daudz stingrāka nekā Igaunijā, tomēr Kurzemes jūrmalā un jūras piekrastē no Ainažiem līdz Saulkrastiem spirta nelegālais rūpals pastāvēja. Fotogrāfijās redzams, ar kādām ātrgaitas laivām pārvietojās nelegālā spirta pārvadātāji, kādā veidā notika spirta kontrabanda. Šis nelegālais bizness bija pārņēmis vai visu Igaunijas piekrasti un salas. Peļņa bijusi fantastiska. Daudzas lepnās 20. – 30. gadu villas Tallinā, Hāpsalu un arī Kuresārē ir tapušas, pateicoties spirta rūpalam. Izstāde bija skatāma Rīgā, tad Ventspilī un tagad Salacgrīvā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+