Mobilā versija
+0.3°C
Diāna, Dina, Dins
Piektdiena, 24. februāris, 2017
5. aprīlis, 2013
Drukāt

Kā zēla spirta kontrabanda


Foto - Iveta Kalniņa un Ieva Zilvere un fotoreprodukcijas no Igaunijas filmu arhīva, Igaunijas Jūrmalnieku muzeja, Igaunijas Jūras muzeja un Igaunijas Nacionālā muzeja krājumiemFoto - Iveta Kalniņa un Ieva Zilvere un fotoreprodukcijas no Igaunijas filmu arhīva, Igaunijas Jūrmalnieku muzeja, Igaunijas Jūras muzeja un Igaunijas Nacionālā muzeja krājumiem

Sadarbībā ar Igaunijas muzejiem Salacgrīvas muzejā skatāma interesanta izstāde ”Spirta kontrabandisti”, kas stāsta par šo aizliegto rūpalu Igaunijā 19. gs. 20. – 30. gados.

 

Līdzīga kontrabanda bijusi arī Latvijā. Lai gan toreizējā Latvijas likumdošana bija daudz stingrāka nekā Igaunijā, tomēr Kurzemes jūrmalā un jūras piekrastē no Ainažiem līdz Saulkrastiem spirta nelegālais rūpals pastāvēja. Fotogrāfijās redzams, ar kādām ātrgaitas laivām pārvietojās nelegālā spirta pārvadātāji, kādā veidā notika spirta kontrabanda. Šis nelegālais bizness bija pārņēmis vai visu Igaunijas piekrasti un salas. Peļņa bijusi fantastiska. Daudzas lepnās 20. – 30. gadu villas Tallinā, Hāpsalu un arī Kuresārē ir tapušas, pateicoties spirta rūpalam. Izstāde bija skatāma Rīgā, tad Ventspilī un tagad Salacgrīvā.

 

Pievienot komentāru

Dīvainie ieteikumi atklāj deputātu neizglītotībuDeputāti nezina ne to, ka skolās ir veselības mācība, ne arī to, kā piešķir Eiropas Savienības fondu naudu
Var beigties traģiski: Latvijā bērnu vidū strauji izplatījusies "nāves spēle" (2)Desmitiem satrauktu vecāku un norūpējušos pedagogu zvanu un e-pasta vēstuļu Latvijas Drošāka interneta centram (Drossinternets.lv) liecina, ka Latvijā strauji izplatījusies suicidālā spēle "Zilais valis".
Draugiem Facebook Twitter Google+