×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
13. februāris, 2013
Drukāt

Kabeļoperatori: Virszemes maksas televīzija nostādīta priviliģētā stāvoklī

Foto - Stock.xchngFoto - Stock.xchng

Problēma slēpjas nevienlīdzīgā attieksmē pret tehnoloģiskajām platformām, virszemes maksas televīziju nostādot priviliģētā stāvoklī, lielāko kabeļoperatoru, kā arī kabeļoperatoru pārstāvju Latvijas Elektronisko komunikāciju asociācijas (LEKA) un Latvijas Telekomunikāciju asociācijas (LTA) tikšanās laikā ar mediju grupas MTG vadību noradīja “Izzi” pārstāve Sandra Kraujiņa.

Kā ziņots, vakar Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) sanāksmju telpā notika lielāko kabeļoperatoru, kā arī kabeļoperatoru pārstāvju Latvijas Elektronisko komunikāciju asociācijas (LEKA) un Latvijas Telekomunikāciju asociācijas (LTA) tikšanās ar mediju grupas MTG vadību, biznesa portālu “Nozare.lv” informēja NEPLP priekšsēdētāja vietniece Aija Dulevska.

“Ja kanāli “TV3” un LNT paliek bezmaksas uztveršanā, tad daļai cilvēku “TV3″ un LNT būs pieejami bez maksas, bet daļai – par maksu atkarībā no izmantotās tehnoloģiskās platformas,” situāciju skaidroja LEKA priekšsēdētājs Ilmārs Muuls.

“Esošajā situācijā saskatāma normatīvā regulējuma radītā kabeļtelevīzijas un citu maksas televīzijas platformu diskriminācija attiecībā pret virszemes maksas platformu, bet šī situācija nevar tikt atrisināta, izmantojot kā instrumentu Konkurences likumu un administratīvo procesu pret kādu tirgus dalībnieku. Virszemes platformas tehnoloģiskās īpatnības, kādas tās ir pašlaik, un normatīvais regulējums neļauj novērst diskrimināciju starp platformām šādā veidā,” norādīja Konkurences padomes 1.analītiskā departamenta direktore Jūlija Linkeviča.

MTG vadītājs Baltijas valstīs Kaspars Ozoliņš uzsvēra, ka MTG no savas puses izdarījis visu iespējamo līgumu noslēgšanai un ir gatavs turpināt sarunas.

NEPLP aicināja ieinteresētās puses panākt risinājumu sarunu ceļā. “Kompromisu var panākt tad, ja abas puses nāk viena otrai pretī,” uzsvēra NEPLP loceklis Ivars Zviedris, vēršoties gan pie kabeļoperatoriem, gan pie MTG.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+