×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.3°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
19. marts, 2018
Drukāt

Kad maskas krīt, šantāža un krievu taksometri Latvijā. “LA” nedēļas apskats (10)

1. Nedēļas notikumu apskats

1no4
Foto - Evija Trifanova/LETAFoto - Evija Trifanova/LETA

Cilvēks. Kad maskas krīt

Foto – Evija Trifanova/LETA

Vēl ne tik sen Ilze Pētersone-Godmane kā Iekšlietu ministrijas valsts sekretāre aizstāvēja valsts un sabiedrības intereses, nu varam baudīt pirmos kādreiz tik augsti vērtētās, gluži vai neaizstājamās ierēdnes darba rezultātus privātajā biznesā. Aizvadītajā nedēļā Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā apsprieda AS “Latvijas gāze” meitasuzņēmuma AS “Gaso” jaunos gāzes tarifus, kas paredz abonentmaksas ieviešanu. AS “Gaso” valdes priekšsēdētāja I. Pētersone-Godmane publiski solīja, ka 95% dabasgāzes lietotāju rēķini par patērēto gāzi samazināsies pat līdz 46. Bet uzņēmēji, kuru prasmi rēķināt būtu grūti apšaubīt, saka ko citu.

I. Pētersone-Godmane amatu Iekšlietu ministrijā atstāja pērnajā jūnijā pēc tam, kad Satversmes aizsardzības birojs atteicās viņai pagarināt pielaidi valsts noslēpumam. Jau novembrī viņa sāka pārstāvēt AS “Latvijas gāze” meitasuzņēmuma AS “Gaso” intereses. Lielākais “Latvijas Gāzes” akcionārs, kam pieder 34% akciju, ir Krievijas kompānija “Gazprom”. I. Pētersones-Godmanes jaunais amats sabiedrību gan nebūt nepārsteidza – uzņēmumā “Latvijas gāze” darbu raduši vairāki bijušie politiķi un valsts pārvaldes darbinieki. Turklāt ja vēl “Latvijas gāzes” vadībā ir tāds draugs kā Juris Savickis (arī hokeja kluba “Dinamo Rīga” padomes priekšsēdētājs) – ne velti I. Pētersone-Godmane bija redzēta arēnas ložā vienā kompānijā ar viņu…

Privātajā biznesā, ja amatu atstāj persona, kuras rīcībā ir bijusi sensitīva vai komerciāli svarīga informācija, visbiežāk apņemas savas zināšanas neizmantot konkurentu labā. Šim speciālistam parasti ir noteikts laiks, kurā viņš nevar ieņemt noteiktus amatus saistītajās nozarēs. Taču izskatās, ka I. Pētersones-Godmanes gadījumā valsts ir kļūdījusies, dodot viņai pielaidi valsts noslēpumam, ko viņa spilgti apliecina, pārstāvot privātās biznesa intereses Latvijas tautsaimniecībai tik nozīmīgā uzņēmumā kā AS “Gaso”. I. Pētersones-Godmanes vadītā uzņēmuma virzītās gāzes tarifa izmaiņas, ja tās stāsies spēkā, būtiski ietekmēs katru Latvijas iedzīvotāju – ja ne tieši caur gāzes rēķiniem, tad pastarpināti ar kopējo cenu pieaugumu.

 1. Nedēļas notikumu apskats
 2. Mācība. Naudas atmazgāšanu pārcelt uz eirozonu neizdosies
 3. Noslēpums. Basketbolā cīņa par krēsliem?
 4. Darījums. Krievu–ASV taksometri Latvijā

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Čekistu banda .Pats Godmanis sagrābis arī Olainfarm un kur tik vēl nav ierāpojis.Ar ko gan Latvija atšķiras no Rasejas kur čekists Putins sagrābis varu un naudu ar savu bandu?Mini Lubjanka.

 2. Ja kremla “investori” nevar LR iebraukt no austrumiem ,tad iebrauc no Rietumu ofsoriem , jo pelna aizies uz Holandes ofsoru.A, tautai figa !

 3. Kada valoda sie taksometru vaditaji runas?Angliski vai krieviski?Kur paliek valodas likums Latvija?Varbut krieviem vajag specialus taksometrus?

 4. No vienas puses – jo lielāka konkurence, jo zemākas cenas. No otras puses – viss, kas saistīts ar Krieviju, smird.

  • Tieši tā. Var ļoti labi visu atrisināt , nesaistoties ar Krieviju pārstāvošām struktūrām jebkurā nozarē.

 5. Supper silta vietiņa, kur labi pelnīt nafdiņu! Jo pašiem tās naudiņas tā paknapāt, gandrīz zem “iztikas minimuma”‘

 6. Ko nu, izdevīga vietiņa, kur labi varēs slaukt naudiņu uz urrāāā

 7. Augsts amats nenodrošina galvas smadzeņu esamību. Ierēdniecība bieži sadzīvo ar izcilu stulbumu.

 8. Šitiem taukmūļiem vienmēr ir par maz!

Draugiem Facebook Twitter Google+