×
Mobilā versija
Brīdinājums +28.1°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
28. marts, 2018
Drukāt

Kemerovas traģēdijas atbalsis Rīgā: Dome plāno piešķirt naudu, cilvēki laiž gaisā balonus (7)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Rīgas dome plāno piešķirt 50 000 eiro to cietušo ģimenēm, kuri zaudējuši tuviniekus Krievijā, Kemerovā, notikušajā traģēdijā, aģentūrai LETA apstiprināja Rīgas mērs Nils Ušakovs (S).

Politiķis pastāstīja, ka tā ir vairāku domes deputātu kopīga iniciatīva un nauda netiks piešķirta pēc konkrēta cietušo ģimeņu saraksta. “Mēs vēl precizēsim nianses, bet visdrīzāk mēs konsultēsimies ar Latvijas Sarkano krustu. Mēs piešķirsim viņiem šo finansējumu, viņi savukārt to nodos Krievijas Sarkanajam krustam, kuri šo naudu izmantos atbilstoši mērķim un lems, kādas summas kurai ģimenei piešķirt,” paskaidroja mērs.

Ušakovs piebilda, ka jau ir konsultējies ar vairākiem, tajā skaitā opozīcijas, deputātiem un pagaidām nevienam iebildumu pret šo ieceri neesot.

Jautājumu par līdzekļu piešķiršanu plānots skatīt rīt Rīgas domes Finanšu un administratīvo lietu komitejā.

Kā vēstīts, ugunsgrēkā tirdzniecības centrā Krievijas pilsētā Kemerovā dzīvību zaudējuši vismaz 64 cilvēki, no kuriem lielākā daļa ir bērnu. Oficiālie dati liecina, ka ievainoti ir vēl vismaz 84 cilvēki.

Saistībā ar ugunsgrēku aizturēti un nopratināti vairāki cilvēki, tostarp nomnieks telpai, kurā, domājams, sācies ugunsgrēks.

Varasiestādes iepriekš paziņoja, ka ugunsgrēks varētu būt aizsācies iepirkšanā centra kinoteātrī, un tā rezultātā virs divām auditorijām iebrucis jumts.

Liesmas ēkā, kurā atrodas arī boulinga centrs, sauna un vairāki restorāni, bija pārņēmušas vairāk nekā 1000 kvadrātmetru lielu platību, vēstīja Krievijas mediji.

Savukārt trešdienas pēcpusdienā ļaudis pulcējās kopējā piemiņas pasākumā pie Krievijas vēstniecības Rīgā, palaižot gaisā baltus balonus.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Vai Venecuāliešiem arī pārskaitīs naudu? Atbildēt

  Šodien ir ziņa, ka Dālderis izstājies no partijas «Kustība «Par!»» – Raksts – LSM.LV.weblocenecuēlā līdzīgs gadījums, 68 cilvēki gājuši bojā ugunsgrēkā. Vai Rīgas vadība pārskitīs naudu arī Venecuēlai?

 2. Protams ir žēl tos cilvēkus, kuri gājā bojā Kemerovā Krievijā. Gribu vērst uzmanību uz faktu, lai atbalstītu cietušos nelaimē nauda atrodas. Bet atceroties Zolitūdi, kad Rīgas mērs nebija dāsns, bet gan tiesājās ar Rīdziniekiem, kas bija cietuši šajā nelieme. Viņš nezin kāpēc nemaz neaiztāvēja un nebija gatavs maksāt kompensācijas cietušiem. Tadād mūsu dzīvības nav vērtas mūsu mēra acīs.

 3. Idiotu bars.. kapec japiesarno latvijas daba ar baloniem…????

 4. Vai Rīga palīdz ukraiņu ģimenēm, kuras cietušas no krievu teroristiem un krievu okupantiem Krimā un Austrumukrainā?

 5. Visdziļākā līdzjūtība nelaimes piemeklētajiem. Bet vai RĪGĀ tiešām nav neviena trūcīga, nelaimīga bērna?? Vai veca cilvēka?? Vai tomēr šī nauda, kuru nav sapelnījusi Rīgas dome, nebūtu noderīgāka tieši nabadzīgajiem rīdziniekiem, kuri par tādiem kļuvuši, godīgi strādājot zemu atalgotu darbu? Ne jau visi ir alkoholiķi…

  Bet Kemerovai, pirmkārt, nauda nelīdzēs: sāpes nevar atpirkt. Otrkārt, tik lielai valstij jāspēj pašai uzturēt cietušo ģimenes.

 6. Šādas traģēdijas pasaulē notiek katru dienu. Vai Rīgas dome tagad palīdzēs visai pasaulei? Bet varbūt šis ir politisks apliecinājums piedrībai pie citas valsts? Vai tiešām šiem okupācijas atbalstītājiem ir vieta valsts, pašvaldības pārvaldēs?

  • Piekrītu!
   Normālos apstākļos, kāpēc nē. Palīdzēt vajag.
   Taču ne jau tā pēkšņi, tieši tagad un tieši ar ziņu iedvesmotājiem no kremļa.
   It kā citu nelaimju nebūtu bijis ne Krievijā, ne citur pasaulē. Tā jau gan ir, ne jau savu naudu viņš sūtīs uz Krieviju. Pie plānojamā budžeta deficīta šī summa tās sīkums vien ir. Galvenais, ka būs atzīmējies savam elektorātam un iedvesmotājiem kremlī.
   Kā galvenais Rīgas okupantu un masveida rusifikācijas rezultātā iebraukušo pēctecis palīdzēja Maximas traģēdijā cietušajiem?Turklāt vēl ņemot vērā, ka šā indivīda kantoris bija stipri vien pie vainas šajā lietā.
   Starp citu, vai Ušakova iedvesmotāji no kremļa Maximas upuriem naudu ziedoja?

Draugiem Facebook Twitter Google+